Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane’nin yeni Milli Eğitim Müdürü göreve başladı! İlk mesajı bu oldu

Miraç Sünnetci’nin yerine Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Metin Yalçın görevine başladı. Yalçın, ilk mesajını da verdi.

Gümüşhane’nin yeni Milli Eğitim Müdürü göreve başladı! İlk mesajı bu oldu
167 views
09 Kasım 2022 - 18:00

Gümüşhane’de mesaiye başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ilk mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Çok Kıymetli Meslektaşlarım, Değerli Gümüşhaneliler; Sayın Bakanımızın takdir ve tensipleriyle 09/11/2022 tarihinde Gümüşhane İl Millî Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış bulunuyorum. Ülkemizin kadim şehri Gümüşhane’ye hizmet edecek olmanın heyecanını, bahtiyarlığını ve kıvancını yaşıyorum.

Meslek hayatım boyunca öğretmen ve yönetici görevleriyle eğitimin her kademesinde hizmet üretmeye çalışan, bunu hayatının merkezinde konumlandıran bir eğitim neferi olarak Gümüşhane’mizi, daha önceden var olan birikimlerin ve başarıların üzerine inşa ederek çağdaş bir anlayışla daha ileriye taşıyacak; bu konuda geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza ve gençlerimize daha güzel yarınlar bırakabilmek adına bütün gücümüzle mücadele edeceğiz.

Tüm kurumlarımızla karşılıklı hoşgörü ve anlayış içinde ortak akılla hareket ederek, ilimizin eğitim çıtasını daha yukarılara taşıyacağımıza inanıyorum. Bizler için çok kıymetli olan bu yolda amacımıza ulaşmamız elbette siz değerli öğretmenlerimizin gayreti sayesinde mümkün olacaktır. Bu konuda meslektaşlarımdan her birinin aynı şuurda ve azimde olduğuna da inancım tamdır.

Bugünden itibaren Gümüşhane’de eğitime dair sözü, fikri, projesi olan herkese gönlümüz de makamımız da sonuna kadar açıktır. Bu yolda; mesai duygusu tanımadan, ilmi rehber, irfanı ilke edinerek aziz milletimize layıkıyla hizmet etmek en büyük hedefimiz olacaktır.

Eğitimin, memleketimizin en mühim meselelerinden biri olduğunu düşünerek, yönetici, öğretmen ve bütün mesai arkadaşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, basınımızın ve tüm hemşerilerimizin bu konudaki desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyor; eğitim ve öğretim alanında yaptıklarımızla yetinmeyerek başarılarımızı daha da ileriye taşıyacağımızı temenni ediyor, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir