Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane’de ”Üniversiteye Yolculuk” Protokolü İmzalandı

Gümüşhane Üniversitesi ile Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Üniversiteye Yolculuk Projesi” işbirliği protokolü imzalandı.

Gümüşhane’de ”Üniversiteye Yolculuk” Protokolü İmzalandı
110 views
23 Ocak 2024 - 14:00

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gümüşhane Üniversitesi arasında karşılıklı paylaşım ve faydanın mevcut olduğu alanlarda lise seviyesindeki öğrencilere merkezi sınavlara hazırlık amacıyla yapılacak deneme sınavı uygulamaları, meslek tercihi konularında yardımcı olmak amacıyla hazırlanan iş birliği protokolü Üniversitemiz Rektörlük makamında düzenlenen bir toplantıda imzalandı.

Rektörlük makamında düzenlenen imza törenine katılan Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz öğrencilerin ilgi duydukları meslekleri akademik boyutta sahada tanıma ve kariyer planlamalarına rehberlik gibi birçok uygulamanın olacağı protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.

İmzalanan protokol kapsamında,

  1. 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik yapılacak YKS Deneme Sınavı Uygulamalarının yapılması ve değerlendirilmesi,
  2. Gümüşhane genelinden 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik, Mesleki Tanıtım Panellerinin düzenlenmesi,
  3. Lise öğrencileri ile üniversite bölüm ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi,
  4. Üniversite öğrencileri ile lise öğrencilerini buluşturmak amacıyla üniversite öğrencilerinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen liselere ziyaretinin gerçekleştirilmesi maddeleri yer alıyor.

Gençlerimizin geleceğe daha donanımlı bir şekilde hazırlanmalarını sağlamak için çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Üniversiteye Yolculuk Projesi işbirliği protokolü Gümüşhane ilimizde bulunan öğrencilerimiz için büyük bir fırsat oldu. İmzalanan protokol ile 11 ve 12. sınıf öğrencilerimize yönelik bir dizi etkinlik sayesinde gençlerimizin eğitim ve kariyer yolculuklarına daha sağlam adımlarla ilerlemelerini sağlayacak bir ortam oluşturmayı hedefliyoruz. Bu kapsamlı işbirliği ile amacımız, gençlerimizin mesleki tercihlerini daha bilinçli bir şekilde yapmalarına yardımcı olmak ve onlara üniversite hayatını daha yakından tanıtmaktır.

Bu vesileyle de işbirliği protokolünün hayırlı olmasını diler, projede emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir