Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane’de Üniversite Öğrencilerinden Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne Ziyaret

Gümüşhane Üniversitesi Şiran Dursun Keleş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi Programı öğrencileri, Gümüşhane Belediyesi tarafından kurulan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ettiler.

Gümüşhane’de Üniversite Öğrencilerinden Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne Ziyaret
269 views
28 Kasım 2023 - 21:51

Öğr. Gör. Dilek Yalçınkaya ve Öğr. Gör. Betül Bahar eşliğinde gerçekleştirilen ziyarette öğrenciler Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne büyük ilgi gösterdi.

Kendilerine eşlik eden Gümüşhane Belediyesi Veteriner Hekimi Uğur Bilgiç tarafından hayvanların bakımı ve tedavi süreçleri hakkında bilgi alan öğrencilerimiz, daha sonrasında ziyaret öncesi kendi imkânları ile satın aldıkları köpek mamasını barınak yetkililerine teslim ettiler. Etkinlikğin öğrencilerin toplumsal sorumluluk bilincini arttırmaya yönelik olarak gerçekleştirdiklerini ifade eden Şiran Dursun Keleş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hatice Demirağ yapılan bu etkinliğin gerçekleşmesi için ulaşım desteği sağlayan Şiran Belediye Başkanı Mutlu Özel’e, öğrencilerimizi misafir eden Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Uğur Bilgiç’e ve barınak yetkililerine teşekkür etti.

Bu güzel etkinliğe katılan yardımsever öğrencilerimizi ve öğretim elemanlarımızı tebrik eden Gümüşhane Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise şunları söyledi: “Gümüşhane Üniversitesi olarak öğrencilerimizin sadece akademik bilgi ve becerilerini değil, aynı zamanda toplumsal sorumluluk bilincini de geliştirmelerine katkı sağlayacak etkinliklerin düzenlenmesine büyük önem gösteriyoruz. Barınak yetkilileri tarafından öğrencilerimize sunulan bilgiler, öğrencilerimizin hayvanların bakımı ve tedavi süreçleri hakkında kapsamlı bir anlayış geliştirmelerine yardımcı olmuştur. Bu anlamlı etkinlikten dolayı tüm öğrencilerimizi ve öğretim elemanlarımızı kutluyorum. Etkinliğin gerçekleşmesine katkı sağlayan başta Şiran Belediye Başkanımız Sayın Mutlu Özel olmak üzere, öğrencilerimizi misafir eden Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne ve barınak yetkililerine de teşekkür ediyorum.”

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir