Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane’de TÜBİTAK Araştırma Projeleri Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi koordinasyonunda TÜBİTAK Araştırma Projeleri bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Gümüşhane’de TÜBİTAK Araştırma Projeleri Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
142 views
25 Kasım 2022 - 16:45

Ülkemizde bilim ve kültürünün yaygınlaştırılmasına yönelik olarak TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca düzenlenecek olan 2022 yılı 2204- A- Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve 2204-B- Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması programlarına yönelik öğretmen ve yöneticilere eğitim verildi.

Müdürlüğümüzce ilimiz Rehberlik ve Araştırma Merkezi konferans salonunda TÜBİTAK Araştırma Projeleri Erzurum Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Erdal Karaduman tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlenerek ilgili programlar tanıtıldı.

Öğrencilerimizin Deneyerek Ve Gözlemleyerek Öğrendiği Bilgiler Daha Kalıcı ve Daha Etkilidir

Öğrencilerimizin yapmış olduğu projenin niteliğinin önemli olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, projelerin yapılışını, amaçlarını öğrencilerimizle deneyerek, gözlemleyerek onların öğrenmesini, ilgilenmesini sağlamak daha kalıcı ve daha etkili olmaktadır. Katılım sağlayan projelere öğrencilerimizin bireysel olarak da kendilerini ifade edebilmeleri açısından çok çok faydası olduğunu, rehberlik ve danışmanlık yapan arkadaşlarımız biliyorlar. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde ki Ar-Ge birimlerimiz, ekibimiz gerekse ilçelerdeki ilçe müdürlerimiz gayret gösterip çaba sarf ediyorlar. Hep beraber Gümüşhane ilimizin ilçeleriyle birlikte öğrencilerimize katkı sağlamak, faydalı olmak adına TÜBİTAK projelerini vesile ederek onlara verimli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Toplantı Prof. Dr. Erdal Karaduman’ın sunumunun devamında soru cevap bölümün ile son buldu.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gönül Eroğlu, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir