Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane’de toplantı ve gösteri yürüyüşü alanları yeniden belirlendi

Gümüşhane’de toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin gerçekleştirileceği alanlar ile afiş ve pankartların asılacağı yerler yeniden belirlendi.

Gümüşhane’de toplantı ve gösteri yürüyüşü alanları yeniden belirlendi
174 views
10 Ocak 2024 - 12:00

Gümüşhane Valiliğinden yapılan açıklamada, Temel hak ve özgürlüklerden olan, toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının, Anayasa ve kanunlarda belirtilen esaslar çerçevesinde özgürce kullanılabilmesi amacıyla; 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6’ncı maddesi ve bu Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3’ncü maddesi uyarınca, İlimiz merkezinde yapılacak “Açık Yer Toplantısı (Miting) ve Gösteri Yürüyüşleri” için toplanma alanı, yürüyüş güzergahı, toplantı (miting) alanı ve  dağılma güzergahları ile afiş ve pankart asılacak yerler duyurudan 15 gün  sonra geçerli olmak üzere, 2024 yılı itibariyle Valilik Makamınca yapılan değerlendirme sonucunda yeniden belirlendiği belirtildi.

Gümüşhane Valiliği,  belirlenen alanları kamuoyu ile şu şekilde paylaştı:

       1­ -ACIK YER TOPLANTISI (MİTİNG) ALANI :

 1. A) Fatih Parkı Sınırı Önü

Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Merkez Şarküteri isimli işyeri ile Divan Pastanesi isimli işyeri arasında kalan hat, tadilatta olan eski Polisevi giriş kapısı ile tadilatta olan eski Polisevi önündeki tarihi köprü arasında kalan hat, Atatürk Caddesi üzerindeki Güven şarküteri isimli iş yeri ile Turkcell İletişim isimli işyeri arasında kalan hat ve bu meydanda bulunan çay bahçesinin giriş kısmı sınır kabul edildiğinde ortaya çıkan alandır. Ancak toplantının kalabalık olması durumunda bu alan Atatürk Caddesi üzerindeki Akbank ile Nazar Takı­Aksesuar isimli işyeri arasında kalan hat arasında ortaya çıkan alandır. Toplantı bitimi dağılım yönü ise Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Caddesi, Belediye Köprüsü ve Karakol Köprüsü istikametindedir.         Ancak, bu alanın toplantı yapılmasına müsait olmadığı ya da muhtemel katılımcı sayısının daha fazla olduğu durumlarda ise alternatif toplantı alanı olarak Zafer Meydanı belirlenmiştir. Bu meydanın açık yer toplantısı (miting) alanı olarak ne şekilde kullanılacağı aşağıda belirtilmiştir.

B)­Zafer Meydanı

a)­ Açık otopark girişinden tüm pazar yeri alanı dâhil, Ahmet Ziyaüddin Caddesi çıkışı kapalı otoparkın yanında bulunan merdivenler ile Eski Adliye Binası merdivenleri arasında kalan hat olmak üzere ortaya çıkan alandır. Toplantı bitimi dağılım yönü ise Hasanbey Caddesi, Hürriyet Caddesi, Zafer Meydanı’ndan PTT Kavşağına ve Ahmet Ziyaüddin Caddesi istikametine doğrudur. Bu alana ait kroki yazımız ekinde sunulmuştur.

(Zafer Meydanında yapılması planlanan proje kapsamında çalışmaların başlaması halinde.)

Gümüşhane Gençlik Merkezi yanında bulunan Atatürk Parkı Yeni Pazar Yeri alternatif toplantı alanı olarak kullanılacaktır. Bu alana ait kroki yazımız ekinde sunulmuştur. Toplantı bitimi dağılım yönü ise Fuadiye Caddesi, Atatürk Caddesi, Tamirciler Sokak, İmamoğlu Sokak ve Karşıyaka Bağlantı Köprüsü istikametine doğrudur.

        2­-GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜ TOPLANMA VE BAŞLANGIC YERİ, YÜRÜYÜŞ GÜZERGA YÜRÜYÜŞ BİTİŞ VE DAĞILMA YERİ

 1. A) Cumhuriyet Caddesi Üzerinde Yapılacak Gösteri Yürüyüşü

(I NOLU GÜZERGAH):

 1. a) Gösteri Yürüyüşünün Toplanma ve Başlangıç Yeri

Daltaban Köprüsü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Binası önü, Cumhuriyet Caddesi ile Hasanbey Caddesinin kesiştiği noktalar arasında bulunan yol toplanma alanı ve yürüyüş başlangıç yeridir.

 1. b) Gösteri Yürüyüşü Güzergah

Daltaban Köprüsü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Cumhuriyet Caddesi ile Hasanbey Caddesinin kesiştiği yerler arasındaki noktadan başlayarak, Cumhuriyet Caddesini takiben Fatih Parkı önündeki kavşağa kadar bulunan Cumhuriyet Caddesi üzeri, gösteri yürüyüşü güzergahıdır.

 1. c) Gösteri Yürüyüşünün Bitiş ve Dağılma Yeri

Bitiş noktası Cumhuriyet Caddesinin sonunda ve Fatih Parkı önünde bulunan kavşak olup,  dağılım yönü ise Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Caddesi, Belediye Köprüsü ve Karakol Köprüsü istikametindedir.

Şayet bu güzergâhın, gösteri yürüyüşü yapılmasına müsait olmadığı durumlarda ise alternatif gösteri yürüyüşü güzergâhı olarak belirlenebilecek Hasanbey Caddesinin ne şekilde kullanılacağı aşağıda belirtilmiştir.

 1. B) Hasanbey Caddesini Takiben Cumhuriyet Caddesi üzerinde Yapılacak Gösteri Yürüyüşü

(II NOLU GÜZERGAH):

a)­  Gösteri Yürüyüşünün Toplanma ve Başlangıç Yeri:

Hasanbey Caddesi, Hürriyet Caddesi, PTT Kavşağı ve Ahmet Ziyaüddin Caddesinin Zafer Meydanı’na birleştiği noktalar arasında bulunan yol toplanma alanı ve yürüyüş başlangıç yeridir.

(Zafer Meydanında yapılması planlanan proje kapsamında çalışmaların   başlaması halinde.)

Kemaliye Camii karşısı, Çiçek Taksi Durağı yan tarafında bulunan, Gümüşhane Çarşı Binası önünde bulunan yol toplanma alanı ve yürüyüş başlangıç yeridir.

b)­Gösteri Yürüyüşü Güzergahı

Zafer Meydanından takiben Hasanbey Caddesinin Cumhuriyet Caddesi ile kesiştiği yerden dönülerek Cumhuriyet Caddesini takiben Fatih Parkı önündeki kavşağa kadar bulunan Hasanbey Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi üzeri gösteri yürüyüşü güzergâhıdır.

(Zafer Meydanında yapılması planlanan proje kapsamında çalışmaların başlaması halinde.)

Kemaliye Camii karşısı, Çiçek Taksi Durağı yan tarafında bulunan Gümüşhane Çarşı binasını takiben Hasanbey Caddesinin Cumhuriyet Caddesi ile kesiştiği yerden dönülerek Cumhuriyet Caddesini takiben Fatih Parkı önündeki kavşağa kadar bulunan Hasanbey Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi üzeri Gösteri Yürüyüşü Güzergahıdır.

c)­ Gösteri Yürüyüşünün Bitiş ve Dağılma Yeri:

Bitiş noktası Cumhuriyet Caddesi’nin sonunda ve Fatih Parkı önünde bulunan kavşak olup, dağılım yönü ise Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Caddesi, Belediye Köprüsü ve Karakol Köprüsü istikametindedir.

Bu güzergâhında gösteri yürüyüşü yapılmasına müsait olmadığı durumlarda ise alternatif gösteri yürüyüşü güzergâhı olarak belirlenebilecek Hasanbey Caddesi ve Cumhuriyet Caddesinin ne şekilde

kullanılacağı aşağıda belirtilmiştir.

 1. C) Hasanbey Caddesi Üzerinde Yapılacak Gösteri Yürüyüşü

(lll  NOLU GÜZERGAH)

 1. a) ­ Gösteri Yürüyüşünün Toplanma ve Başlangıç Yeri:

Daltaban Köprüsü, İl Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü Binası önü, Cumhuriyet Caddesi ile Hasanbey Caddesi’nin kesiştiği noktalar arasında bulunan yol toplanma alanı ve yürüyüş başlangıç yeridir.

(Zafer Meydanında yapılması planlanan proje kapsamında çalışmaların başlaması halinde.)

Gümüşhane Belediyesi önü, Fatih Parkı toplanma alanı ve yürüyüş başlangıç yeridir.

b)­Gösteri Yürüyüş Güzergahı:

Daltaban Köprüsü, İl Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü Binası önü, Cumhuriyet Caddesi ile Hasanbey Caddesinin kesiştiği yerler arasındaki noktadan başlayarak, Hasanbey Caddesi’ni takiben Zafer Alanına girişteki Hürriyet Caddesi ile kesişme noktasına kadar olan yer gösteri yürüyüşü güzergâhıdır.

(Zafer Meydanında yapılması planlanan proje kapsamında çalışmaların başlaması halinde.)

Fatih Parkından Atatürk Caddesini takiben Moda AVM isimli iş yeri yan tarafında bulanan Yunus Emre Taksi Durağı önünden Atatürk Parkı girişine kadar olan yer gösteri yürüyüşü güzergâhı olarak kullanılacaktır.

 1. c) Gösteri Yürüyüşünün Bitiş ve Dağılma Yeri:

Hasanbey Caddesi’nin Hürriyet Caddesi ile kesiştiği kavşak olup, dağılım yönü ve güzergâhı Hasanbey Caddesi, Hürriyet Caddesi, Zafer Meydanı’ndan PTT Kavşağına ve Ahmet Ziyaüddin Caddesi istikametine doğrudur.

(Zafer Meydanında yapılması planlanan proje kapsamında çalışmaların başlaması halinde.)

Gümüşhane Gençlik Merkezi yanında bulunan Atatürk Parkı Yeni Pazar Yeri toplanma yeri olup, dağılım yönü ise Fuadiye Caddesi, Atatürk Caddesi, Tamirciler Sokak, İmamoğlu Sokak ve Karşıyaka Bağlantı Köprüsü istikametine doğrudur.

        3­-AFİŞ VE PANKART ASILABİLECEK YERLER:

Ekteki çizelgede adresleri belirtilen;

 1. A) Afiş Asılabilecek Yerler

Şehrin değişik noktalarında bulunan beş (5) adet Raket Reklam Panosu, altı (6) adet Billboardlar afiş asılabilecek yerler,

 1. B) Pankart Asılabilecek Yerler

Açık yer toplantı  (miting) yapılacağı alan, Atatürk Caddesi üzeri, Cumhuriyet Caddesi üzeri pankart asılabilecek yer olarak belirlenmiştir.

 

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir