Gümüşhane’de Sonbahar Dönemi Şap Aşılama Kampanyası Başladı

Gümüşhane il genelinde Hayvan Hastalıkları ve Zararlıları ile Mücadele Programı kapsamında 2023 yılı Sonbahar Şap Aşılama Kampanyası başladı. Kampanya kapsamında 67 bin 764 büyükbaş hayvan aşılanacak.

Gümüşhane’de Sonbahar Dönemi Şap Aşılama Kampanyası Başladı

Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Ahmet Mesut Kıraç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından ülke genelinde uygulamaya konulan hayvan hastalıkları ile mücadele kapsamında sonbahar şap aşılama kampanyası kapsamında Gümüşhane İl ve İlçelerimizde 1 Eylül-17 Kasım 2023 tarihleri arasında büyükbaş hayvanlara yönelik “Şap Aşılama” Kampanyası başlatıldığını söyledi.

İl Müdürü Kıraç, aşılama çalışmaları hastalıktan korunmanın yanı sıra hayvan sevklerinde aşı şartının bulunması sebebiyle sevklerde sorun yaşanmaması açısından da gerekli. Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü kontrolünde ilimiz genelinde başlayan kampanya ile aşılama esnasında hayvanlar güncellenecek ve kampanya 17 Kasım 2023 tarihine kadar devam edecektir. İl genelinde yapılan aşılama çalışmalarıyla 67 bin 764 büyükbaş hayvan şap hastalığına karşı aşılanmış olacağını kaydetti.

Gümüşhane nöbetçi eczaneleri