Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane’de Sarmal Operasyonu

Gümüşhane’de Sarmal Operasyonu
282 views
13 Kasım 2023 - 16:00

Gümüşhane Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

‘’Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Şiran İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Şiran İlçesi Yeşilbük Beldesi Belen Köyünde (2) düzensiz göçmen olduğu bilgisi alınmış, ekiplerimizce şahıslar yakalanmış, şahısların alınan ifadeleri kapsamında Şiran Cumhuriyet Başsavcılığınca ‘’SARMAL OPERASYONU’’ planlanıp eş zamanlı operasyonlar icra edilmiştir.

Operasyonlar kapsamında; (9)’u Afgan, (4)’ü Türk ve (1)’i İran uyruklu olmak üzere toplam (14) şüphelinin Erzurum ve Ağrı illerindeki ikametlerinde adli arama yapılmıştır. Arama neticesinde;

(1.7) kg Kubar Esrar, (0.7) Gr Metamfetamin, (27) cep telefonu, (1) flash bellek, (1) fotoğraf makinesi, (2) Tablet Bilgisayar, (2) Hafıza Kartı, (1) batarya, (1) POS cihazı ele geçirilmiş ve muhafaza altına alınmıştır.

(14) şüpheli ifadelerinin alınmasına müteakip Şiran C.Başsavcılığınca Göçmen Kaçakçılığı (TCK-79), Resmi belgede sahtecilik (TCK-204), Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti yapma ve sağlama (TCK-188), Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak (TCK-220) ve Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama (TCK 282) suçlarından mahkemeye sevk edilmiştir.

(3)’ü Afgan, (1)’i Türk olmak üzere toplam (4) şahıs Göçmen Kaçakçılığı Organizatörlüğü ve Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama (TCK 282) suçlarından tutuklanmış, (3)’ü Afgan (1)’i İran, (1)’i Türk olmak üzere toplam (5) şahıs adli kontrol şartı ile (3)’ü Afgan (2)’si Türk olmak üzere toplam (5) şahıs ise ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır. Konu ile ilgili adli soruşturma devam etmektedir.’’

Haberin Videosu;

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir