Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane’de Gönüllü Eğitimcilere Hafif Arama Kurtarma Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İSGB (İşyeri Sağlık Ve Güvenlik Birimi) bünyesinde bulunan MEB AKUB, ( Arama Kurtarma Birimi ) Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü AKUB tarafından Hafif Arama Kurtarma Eğitimi Kursu tamamladı.

Gümüşhane’de Gönüllü Eğitimcilere Hafif Arama Kurtarma Eğitimi
50 views
08 Ocak 2024 - 11:10

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü İSGB’ den sorumlu Müdür Yardımcısı Mesut Olgun sorumluğunda ve koordinesinde düzenlenen kurs, AFAD personeli tarafından verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ki öğretmen ve diğer ünvanlarda çalışan 70 AKUB Gönüllüsü kursiyer eğitim almış ve kursu başarıyla tamamladı.

3 Grup halinde 4′ er gün ve 32 saatlik kursun kapanış törenine Gümüşhane AFAD İl Müdürü Mesut Bayrak AFAD Şube Müdürü Mümin Ceylan, Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü İSGB’ den sorumlu Müdür Yardımcısı Mesut Olgun, Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü İSGB Koordinatörü Necmettin Gündüz ve Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü AKUB Ekip Lideri Ercan Küçüköner, AFAD Personelleri ve kursiyerler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İSGB’ den sorumlu Müdür Yardımcısı Mesut Olgun, bu mevsimde fedakârlık yaparak kursa katılan ve de böyle ciddi bir sorumluluğa talip olan kursiyerlere teşekkür etti. Kurs sonunda Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ki AKUB’ da 30 kişilik Arama ve Kurtarma Ekibinin hazır olduğunu, Üç Grup halinde üç haftalık ve 32 saatlik kurs sonunda da, 70 kişilik gönüllünün de artık AKUB’ a katıldığını belirtti. Kursa ev sahipliği yapan ve de eğitimi veren AFAD İl Müdürünün şahsında herkese teşekkür ediyorum. dedi.

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir