Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane’de Gıda Kontrol Seferberliği Devam Ediyor

Gümüşhane İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde, Gıda Kontrol Ekipleri tarafından kamu sağlığının korunması ve tüketicilerin gıda güvenilirliğini sağlamak amacıyla toplu tüketim yerlerine denetimler artırıldı.

Gümüşhane’de Gıda Kontrol Seferberliği Devam Ediyor
229 views
28 Ağustos 2023 - 14:00

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Ahmet Mesut Kıraç, Sayın Bakanımızın talimatıyla ülke genelinde gıda denetimi seferberliği başlatıldı. Yıllık denetimlere ilave olarak üç hafta boyunca geniş çaplı denetimlere başladık. Özellikle yaz mevsiminde havaların ısınmasıyla birlikte oluşabilen gıda kaynaklı salgın ya da vaka olaylarıyla karşılaşmamak ve tüketicilerin gıda güvenilirliği açısından korunmasını sağlamak için ilimiz genelinde toplu tüketim yerlerinin denetimlerine ağırlık verdiklerini belirten İl Müdürü Kıraç, İlimizde rutin olarak yıl boyunca gerçekleştirilen denetim ve kontrollere ilaveten özellikle yaz aylarında riski artan lokanta, restoran, kafe, dönerci, fast-food, otel gibi toplu tüketim yapılan yerlerde denetimlerin artırıldığını söyledi.

Kıraç, ”Yürütülen kontrol ve denetimlerin yanı sıra tüketicilerin gıda ile ilgili herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları halinde, bu olumsuzluğun giderilmesi için bakanlığımız 174 Alo Gıda Hattı’na veya 0501 174 0 174 numaralı Whatsapp Gıda İhbar Hattı’na şikayet hakkını kullanmaları, her türlü ihbar ve şikayetin titizlikle değerlendirilerek tüketicilerimizin güvenilir gıdaya ulaşmasına ve gıda denetimlerinin etkinliğinin artmasına katkı sağlayacaktır” dedi.

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir