Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane’de Genç Seda Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması Düzenlendi

Gümüşhane’de Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretim Genel Müdürlüğü programı kapsamında İmam Hatip Ortaokulları arasında Genç Seda Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması düzenlendi.

Gümüşhane’de Genç Seda Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması Düzenlendi
129 views
29 Kasım 2023 - 11:30

15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Doğan, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

2 kategoride yarışan öğrenciler, jüri üyelerine ve salondakilere Kur’an-ı Kerim ziyafeti sundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz, Bu yarışma Milli Eğitim Bakanlığımız ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün ortaklaşa her yıl yaptığı bir çalışmadır. Bu yarışmada genç seda kategorisinde erkek öğrenciler Kur’an okumada hünerlerini sergilediler. Yarışmanın kaybedeni yoktur, bu yarışmaya giren tüm öğrencilerimiz, zaten yarışmaya girmekle başarılı olmuşlardır. Bütün öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Genç Seda Erkek Öğrenciler Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışmasında; Alperen Danışman,  Kelkit Ünlüpınar İmam Hatip Ortaokulu birinci, Muhammet Rıfat Gönan, 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu ikinci ve Mustafa Selim Yılmaz Merkez TOBB İmam Hatip Ortaokulu üçüncü oldu.

Genç Seda Erkek Öğrenciler Hafızlık Yarışmasında ise Muhammed Gümüşçü Kelkit Ünlüpınar İmam Hatip Ortaokulu birinci ve Abdullah Salim Güllü 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu ikinci oldu.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir