Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane’de Erasmus Projesi Kapsamında İngilizce Öğretmenleri İspanyol Uzmandan Eğitim Aldı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim Ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından desteklenen [2021-1-TR01-KA121-SCH-000009081] Sözleşme numaralı Okul Eğitimi Öğrenci ve Personel Hareketliliği Akreditasyon Projesi kapsamında eğitim düzenlendi.

Gümüşhane’de Erasmus Projesi Kapsamında İngilizce Öğretmenleri İspanyol Uzmandan Eğitim Aldı
224 views
15 Kasım 2022 - 22:28

Milli Eğitim Müdürlüğü 2021-2022 dönemi konsorsiyum ortağı 15 okul yönetici ve öğretmenlerin katılımıyla devam eden proje 07-11 Kasım 2022 tarihleri arasında Ramada Otel’de il geneli 20 İngilizce öğretmenin katılımıyla gerçekleşti.

(Spice Up your Teaching Ideas- Language Teaching Methodology) Dil Öğretim Metodolojisi ve Öğretim Etkinliklerini Çeşitlendirme konulu kursla  bir yenisi daha eklendi.

Çeşitli iş başı gözlem ve kurs faaliyetleri kapsamında 45 personel ve öğrencilerin 5 farklı Avrupa ülkesinde eğitimler aldığı proje kapsamında, İspanya Zaragozada Yaratıcı öğretme metodları kursu, Romanya Craiova’da  sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırma ve okul sporları konusunda işbaşı gözlem faaliyeti, İtalya Arona’da  eğitimde çevre bilinci kazandırma kursu, Bulgaristan Plovdiv’de  ise  İç mekân dış mekân eğitsel oyunları konusunda işbaşı gözlem faaliyetine ek olarak Polonya da 6 öğrenci ve 2 öğretmen İngilizce eğitimi üzerine 15 gün süre ile derslerde misafir edildi.

Projenin son faaliyetinde ise 20 İngilizce Öğretmenine İspanya’dan davet dilen Uzman Eğitmen Maria Begona Gomez Rodrigo tarafından  günümüzde yaygın olarak kullanılan öğretim yaklaşımlarından ikisi olan iletişimsel ve eylem odaklı yaklaşım olmak üzere çeşitli yöntem ve teknikler interaktif bir yöntemle katılımcılara aktarıldı.

25 saatlik eğitim sertifika töreninde katılımcılar memnuniyetleri dile getirirken bu tür faaliyetlerin devamı konusunda temennide bulundular.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir