Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

GÜMÜŞHANE’DE DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NDE ANLAMLI ETKİNLİK

Gümüşhane Tema Vakfı ve Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi’nin iş birliğiyle, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla çevre temizliği etkinliği düzenlendi. Gümüşhane Mesire Alanı’nda gerçekleşen etkinliğe, Gümüşhane Belediyesi’ni temsilen Belediye Başkan Yardımcısı Necati Yılmaz ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Sezgin Köprülü de katıldı.

GÜMÜŞHANE’DE DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NDE ANLAMLI ETKİNLİK
78 views
05 Haziran 2024 - 18:12

Çevre bilincini artırmak ve doğayı korumanın önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, Tema Vakfı Gümüşhane İl Temsilcisi Neva Doğan ve Tema Vakfı Merkez İlçe Temsilcisi Demet Akdik Bayraktar da yer aldı. Etkinlikte katılımcıların yanı sıra gönüllüler ve çevre dostları da mesire alanındaki çöp ve atıkları toplayarak doğaya katkı sağladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Necati Yılmaz, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Dünya Çevre Günü’nü kutlamak için buradayız. Hep birlikte doğamıza sahip çıkmak ve geleceğe temiz bir çevre bırakmak amacıyla bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Çevremizi korumak hepimizin asli görevidir” dedi.

Tema Vakfı Gümüşhane İl Temsilcisi Neva Doğan, etkinliğin amacının çevre bilincini artırmak olduğunu belirterek, “Dünya Çevre Günü’nün anlam ve önemine uygun olarak düzenlediğimiz bu etkinlikte, doğamızı temiz tutmanın önemini vurgulamak istedik. Her bireyin çevresine sahip çıkması gerekiyor” dedi.

Tema Vakfı Merkez İlçe Temsilcisi Demet Akdik Bayraktar da etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Çevre temizliği konusunda farkındalık yaratmak için burada toplandık. Katılan herkese duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gençlik Merkezi’nden katılan öğrenciler de etkinlik boyunca büyük bir özveriyle çalışarak çevre temizliğine katkı sağladı. Etkinlik sonunda toplanan atıklar, Gümüşhane Belediyesi ekipleri tarafından geri dönüşüm ve uygun şekilde bertaraf edilmek üzere toplandı.

Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen bu anlamlı faaliyetin, Gümüşhane’de çevre bilincinin artmasına ve doğanın korunmasına katkı sağlaması hedefleniyor.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir