Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane’de altyapı çalışması çileye döndü! Sanayi esnafı durumdan şikayetçi

Gümüşhane’nin Bağlarbaşı Mahallesinde bulunan küçük sanayi sitesinin altyapı çalışması, bölge halkı ve esnafın çilesi haline geldi. 6 aydan fazla bir süredir devam eden çalışmalar nedeniyle sanayi sitesi toz toprak içinde.

Gümüşhane’de altyapı çalışması çileye döndü! Sanayi esnafı durumdan şikayetçi
258 views
10 Ekim 2023 - 11:36

Haber: CERVAHİR TOPALOĞLU

Nisan 2023 itibariyle Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Gümüşhane Belediyesi’nin iş birliği ile birlikte imzalanan “Gümüşhane Sanayi Ortamının İstihdama Yönelik Geliştirilmesi” isimli proje, Hibe Programları kapsamında kabul edilmiş ve çalışmalara start verilmişti.

2023 Nisan ayındaki İmza töreninde konuşan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen; “Gümüşhane Üniversitesi’nin bitişiğine kurulan, toplam istihdamı işçi işveren dahil 458 kişi olan ve 1989 yılında geçici olarak bu bölgeye taşınan Sanayi sitesinin altyapı sorunlarını gidermek, elverişsiz çalışma koşulları altında çalışan yapımcı, onarımcı küçük sanayicileri çağdaş ve düzenli birer işyerine kavuşturmak, yeni yapılanmayla oluşan sanayi alanında ara eleman yetiştiren işletmelerin desteklenerek istihdamın arttırılmasını sağlamak, benzer işkollarında çalışan küçük işletmeleri aynı yerde toplamak, planlı bir sanayi alanı oluşturmak için bu projeyi hazırladık” ifadelerini kullanmıştı.

Bugün gelinen noktada, imzalanan projenin üzerinden yaklaşık 6 ay geçmesine rağmen Gümüşhane Üniversitesi’nin bitişiğinde bulunan sanayi sitesinin alt ve üst yapı çalışmalarının halen tamamlanmaması tepki çekmeye devam ediyor.

Yaklaşık 6 aydır süren altyapı çalışmaları nedeniyle toz ve toprak içerisinde kalan esnaf ve sanayi sitesine gelen vatandaşlar adeta isyan ediyor. Esnaflar, dükkanlarının yazın toz altında kaldıklarını söylerken, kışın ise çamur içinde kalacaklarını ifade ettiler. Biz altyapının da üstyapının da hemen bitirilmesini istiyoruz diyen sanayi esnafları, bu konuyla alakalı yetkilileri göreve davet ediyoruz. Tek istediğimiz çalışmanın bir an önce tamamlanması diye konuştular.

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir