Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane’de 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 01.15’te merkez üssü Gümüşhane’nin Kelkit ilçesi olan 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Gümüşhane’de 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi
295 views
18 Aralık 2023 - 3:37

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde 4,3 büyüklüğündeki deprem Trabzon ve çevre illerde de hissedilirken depremin 15,03 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever ve Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane’de meydana gelen 4,3 büyüklüğündeki deprem ile ilgili geçmiş olsun mesajı yayınladı.

”İLK ETAPTA KARŞILAŞILAN OLUMSUZ BİR DURUM YOKTUR”

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘’Gümüşhane Kelkit merkezli 4.3 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir. İlk etapta karşılaşılan olumsuz bir durum yoktur. Saha tarama çalışmalarımız devam etmektedir. Hepimize geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun.’’ İfadelerini kullandı.

”TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM”

Gümüşhane Belediye Başkanı Başkan Ercan Çimen ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; ‘’ Gümüşhane’mizde Kelkit Merkezli 4.3 şiddetinde ve Marmara Denizinde 4,1 şiddetinde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Saha tarama çalışmalarına göre şehrimizde karşılaşılan olumsuz bir durum yoktur. Rabbim ülkemizi ve şehirlerimizi her türlü afetten korusun.’’

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir