Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Valisi Taşbilek’ten Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Gümüşhane Valisi Taşbilek’ten Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
219 views
12 Eylül 2022 - 23:40

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Geleceğimizin teminatı olan minik yavrularımız, okullarına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili çocuklarımız, velilerimiz ve değerli öğretmenlerimizle birlikte yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın coşkusunu, heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Bu güzel buluşmanın tüm çocuklarımız, öğretmenlerimiz, eğitim camiası ve velilerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

İçinde yaşadığımız bilgi çağında, bilgi ve bilgiye erişimin önemi kaçınılmaz bir gerçektir. Çağımızda toplumlar, bilgiyi ezberleyen değil, bilgiye ulaşabilen, bilgiyi kullanabilen ve yaratıcı düşünen bireyler yetiştirme gayreti içerisindeler.

Bilgi üretebilen ve bilimsel gelişmeleri takip edebilen nesiller yetiştirmek adına bir imkân olarak değerlendirilmesi gereken yeni eğitim öğretim yılı, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda, çocuklarımızın pozitif bilimleri kavramasının yanı sıra, milli ve manevi değerlerini öğrenme ve içselleştirmesi anlamında da iyi bir fırsat olarak görülmelidir. Bu hedeflere ulaşabilmek, eğitim hizmetlerinin kalitesini yükseltmek ve eğitimde daha ileri noktalara gelebilmek için idareci, öğretmen, öğrenci ve veli iş birliğinin gerekliliği unutulmamalıdır. Değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlayan çocukların yetişmesinde ailenin büyük bir rolü vardır. Bireylerin ilk eğitimlerini ailede aldıkları düşünüldüğünde, öğretmenler kadar anne babalar olarak, çok büyük payımızın olduğunu asla unutmamalıyız.

Bu duygularla, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında ülkemizin teminatı yavrularımızı fedakâr öğretmenlerimize emanet ediyor, eğitim-öğretim yılının başta öğrencilerimiz ve ailelerine, onurlu mesleği temsil eden saygıdeğer öğretmenlerimize, ilimize ve ülkemize tekraren hayırlı olmasını diliyorum.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir