Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Valisi Taşbilek’ten 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gümüşhane Valisi Taşbilek’ten 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
238 views
23 Kasım 2022 - 13:34

Kamuran Taşbilek mesajında şu ifadelere yer verdi

”Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini” kabul edilişlerinin yıl dönümü olan ve her yıl büyük bir coşku ile kutladığımız 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.’

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleklerinden biridir. Bu mesleği ayrıcalıklı kılan, malzemesinin de meyvesinin de insan olmasıdır. İnsan yetiştirmek gibi ulvi bir görevi ifa eden öğretmen, dünyanın her yerinde saygıdeğerdir ama bizim kültür ve medeniyetimizde, öğretmen çoğu zaman anne ve babanın önüne geçecek kadar saygıdeğerdir. “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” ifadesinde tecessüm eden bir geleneğin temsilcileri olarak bizler, öğretmenlerimize olan şükran borcumuzu ancak ahlaki ve kültürel yönden gelişmiş, okuyan, düşünen ve öğrendiklerini ülkesi, milleti ve kendisi yararına rahatça uygulayabilen bireyler olarak kendimizi yetiştirmek kaydıyla ödeyebiliriz.

Türkiye’nin aydınlık geleceğinin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi sevgiyle, bilgiyle donatarak, erdemli bireyler olarak geleceğe en iyi şekilde hazırlayan, onlara vatan, millet, bayrak ve cumhuriyet sevgisini aşılayan kutlu bir görevin yılmaz temsilcileri öğretmenlerimize en kalbi ve en derin sevgiyi, saygıyı göstermek hepimizin ödevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, tüm öğretmenlerimize huzurlu bir yaşam dilerken, milletimizin ilim, irfan ve bilgi membaı olan tüm öğretmenlerimizi en kalbi sevgi ve hürmetlerimle selamlıyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir