Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Valisi Taşbilek’ten ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ Mesajı

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Gümüşhane Valisi Taşbilek’ten ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ Mesajı
201 views
09 Ocak 2023 - 14:44

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı;

”Demokrasilerin temel yapı taşlarından biri olan gazetecilik mesleği, mesai mefhumu gözetmeksizin, kamuoyunu doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirme görevini yerine getirdiği gibi, olayları tarafsız bir şekilde halkımıza aktararak, vatandaşlarımızın zamanında bilgilendirilmesini de sağlamaktadır. Bunun yanında, basın kuruluşları halkla idari birimler arasında bir köprü görevi görerek, toplumsal taleplerin dile getirilmesine vesile olurlar. Bu yönüyle gazeteciler kamuoyu duyarlılığının artmasını sağlayan, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili temsilcileri konumundadırlar.

Gümüşhane özelinde yaşanan gelişmeler hakkında değerli vatandaşlarımızı bilgilendiren, ilimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde etkin bir rol üstlenen yerel basınımız, özveriyle yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettirerek, ülkemizle birlikte şehrimizin de kalkınmasına ve demokrasi kültürünün yerleşmesine katkı sağlamaya devam edecektir.

Bu zor görevi tarafsız, objektif ve basın ahlâk kurallarına bağlı bir şekilde yerine getiren ulusal ve yerel basınımızın değerli mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyor, sağlık, mutluluk ve esenlik dileklerimi iletiyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir