Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Valisi Tanrısever’den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gümüşhane Valisi Tanrısever’den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
192 views
24 Kasım 2023 - 11:50

Vali Tanrısever, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer  verdi;

”Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini” kabul edişinin yıldönümü olan ve 1981 yılından bu yana büyük bir coşku ile kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

Öğretmenlik mesleği, insanı en ideal şekilde biçimlendirmek, dolayısıyla geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal bir vazifeyi yerine getirmektedirler. Bu yönüyle milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borcu yüklü olduğumuzu belirtmek istiyorum. Dünyanın her yerinde öğretmen saygıdeğerdir, ama bizim kültür ve medeniyetimizde, öğretmen çoğu zaman anne ve babanın önüne geçecek kadar saygıdeğerdir. ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ ifadesinde tecessüm eden bir geleneğin temsilcileri olarak bizler, öğretmenlerimize olan şükran borcumuzu ancak, ahlaki ve kültürel yönden gelişmiş, okuyan, düşünen ve öğrendiklerini ülkesi, milleti ve kendisi yararına rahatça uygulayabilen bireyler olarak kendimizi yetiştirmek kaydıyla ödeyebiliriz.

Hiçbir teknoloji eğitimde öğretmenin yerini alamaz. Zira eğitim, kuru bilginin aktarımından ziyade, gönülden gönüle bir köprünün inşası, bu köprü üzerinden bilgiyle beraber güzel hasletlerin paylaşımıdır. Türkiye’nin aydınlık geleceğinin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi sevgiyle, bilgiyle donatarak, erdemli bireyler olarak geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için fedakârca çalışan öğretmenlerimizi sadece öğretmenler gününde hatırlamak yeterli değildir. Onlara gerekli saygıyı, sevgiyi, önemi ve değeri vermek hepimizin ödevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, tüm öğretmenlerimize huzurlu bir yaşam dilerken, milletimizin ilim, irfan ve bilgi membaı olan öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir