Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’ten Kurban Bayramı Mesajı

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’ten Kurban Bayramı Mesajı
246 views
27 Haziran 2023 - 0:03

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

”Milli ve manevi değerlerimizin idrakine varmamıza vesile olan sevginin, paylaşma ve yardımlaşmanın simgesi, bizleri ortak bir ruhla kaynaştıran ve kucaklaştıran müstesna günlerden Kurban Bayramı’na bir kez daha erişmiş bulunmaktayız.

Kurban kardeşlik demek, cömertlik demektir. Bir olmak, birlik olmaktır. Millet olarak bizi diğer toplumlardan farklı kılan en önemli özelliğimiz sevinçte ve tasada el ele vererek dayanışma içinde olmamızdır. Bu müstesna günleri birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesi için önemli bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Rabbimize kayıtsız teslimiyetin göstergesi ve aynı zamanda öksüz, yetim ve ihtiyaç sahipleriyle kucaklaşmanın da sembolü olan Kurban Bayramının gönüllerimize ferahlık, hanelerimize mutluluk, getirmesini en kalbi duygularla temenni ediyorum.

Bayram sevincini hüzne dönüştürmemek için, bayramda yola çıkacak vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını önemle istirham ediyorum. Yollarda kaybedilen zamanın telafisi mutlaka vardır ama kaybedilen canların, çekilen acıların telafisi olmayacağı unutulmamalıdır.

Bu vesile ile değerli Gümüşhaneli hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, sağlık ve esenlik içerisinde daha nice bayramlara ulaşmamızı Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir