Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’ten 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’ten 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
249 views
02 Aralık 2022 - 15:47

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek mesajında şu ifadelere yer verdi;

”Tüm dünyada engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve toplumsal farkındalığın oluşturulması amacıyla, Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık, Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir.

Huzurlu ve güvenli bir toplum olmanın yolu, engelli insanlarımızın toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür. Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin maruz kaldığı bir sağlık sorunu olmaktan ziyade, sosyal boyutlarıyla her birimizi yakından ilgilendiren, engelli vatandaşlarımızın, karşılaştıkları sorunların çözümü konusunda toplumun bütün kesimlerinin katkı ve ortak çabasına ihtiyaç duyan toplumsal bir husustur.

Sosyal Devlet olma anlamında dünyanın en önde gelen ülkelerinden olan Türkiye Cumhuriyeti, engellilerin hayat şartlarının iyileştirilmesi, sosyal ve ekonomik olarak desteklenmesi konusunda örnek gösterilecek bir konuma ulaşmış, engelli vatandaşlarımıza sunulan eğitim, sağlık, kültür ve rehabilitasyon hizmetlerinde çok büyük ilerlemeler sağlamıştır. Engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşama aktif olarak katılma konusundaki sıkıntılarını ortadan kaldırmaya ve tüm vatandaşlarımıza sunulan kamusal hizmetlerden sorunsuz bir şekilde yararlanabilmelerine yönelik çalışmalar artarak devam etmektedir.

Her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması temennisiyle tüm engelli kardeşlerimizin Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, en içten saygı, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir