Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’ten 10 Kasım Mesajı

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’ten 10 Kasım Mesajı
208 views
09 Kasım 2022 - 8:30

Vali Taşbilek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu ve bağımsızlığımızın mimarı Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde, Türk Milleti olarak bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz.

İçinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen Aziz Milletimizin, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği var olma ve yeniden yükselme mücadelesinin muhteşem destanı olan Kurtuluş Savaşı’yla ortaya koyduğu “Ya İstiklal Ya Ölüm” iradesi, Cumhuriyet’in ilanıyla pekişmiş ve perçinlenmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, saygın bir lider ve devlet adamı olarak, Cumhuriyetimizi bu toprakların tüm güzelliklerini harmanlayarak inşa etmiş, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başarmıştır.

Bugün çağdaş, demokratik yönetimi ve güçlü ekonomisiyle dünyada saygın bir ülke konumunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve düşünceleri ışığında aynı azim ve kararlılıkla yoluna devam edecek; bilgiyle, erdemle, ahlakla ve adaletle vizyonunu belirleyeceği yüzyıllar Türkiye’nin olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, ömrünü milletine adayan Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde bir kez daha saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir