Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Üniversitesinde “Gümüşhane Turizmi” Konuşuldu

Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü tarafından “Gümüşhane Turizmi” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

Gümüşhane Üniversitesinde “Gümüşhane Turizmi” Konuşuldu
25 views
07 Mart 2024 - 14:00

Gümüşhane İli Yerel Yönetimler arasında iş birliğinin geliştirilmesi kapsamında Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Çok Amaçlı Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşi programına, Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş ve ekibi konuk oldu.

Söyleşi öncesinde İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş ve ekibi, Gümüşhane Üniversitesi Sosyal tesislerinde ağırlandı ve tesiste teknik gezi yapılarak fikir alışverişi yapıldı. Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş söyleşi kapsamında Gümüşhane ilinin tarihi, kültürel değerleri, doğası, turizm kapsamında yapılan ve yapılmakta olan projeleri hakkında bilgiler sundu. Bununla birlikte, ilin turizm değerleri kapsamında Gümüşhane’de geliştirilebilecek turizm çeşitleri hakkında bilgiler aktardı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Ateş söyleşi sonunda; “Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda bizleri ağırlayan ve öğrenciler ile bir araya getiren Doç. Dr. Nilgün Ulutaşdemir’e ve Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü öğretim elemanlarına teşekkür ediyorum. İki kurum arasında işbirliğinin daha da artacağını görüyorum. Kurumumuz olarak her türlü katkıya hazırız” diyerek konuşmasını tamamladı. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nilgün Ulutaşdemir; “Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulumuzun dış paydaşları ile olan işbirliğini önemsiyoruz. Her meslekte teorik bilgi kadar pratik de çok önemlidir. Sahadaki değerli yöneticilerimizin tecrübelerini öğrencilerimiz ile paylaşmaları bizler için çok kıymetli. Bilgi ve tecrübelerini öğrencilerimizle paylaşan Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş’e Üniversitemiz ve Yüksekokulumuz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nilgün Ulutaşdemir İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş’e hediye takdiminde bulunurken, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevim Beyza Öztürk Sarıkaya ise Hüseyin Ateş’e teşekkür belgesi takdim etti.

Gerçekleştirilen söyleşi programı hakkında Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun düzenlediği ‘Gümüşhane Turizmi’ konulu söyleşi programı, ilimizin turizm potansiyelini ve gelişim olanaklarını ele almak adına oldukça önemli bir adımdır. Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Hüseyin Ateş ve ekibinin katılımıyla gerçekleşen bu etkinlik, yerel yönetimlerle üniversite arasındaki iş birliğini güçlendirmeyi amaçlayan değerli bir girişimdir. Özellikle, öğrencilerimizin bu tür etkinliklere katılımı ve sektörden gelen deneyimleri yakından takip etmeleri, meslek hayatlarına daha iyi hazırlanmalarını sağlayacaktır. Bu açıdan, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun dış paydaşlarla iş birliğini önemsediğini görmek memnuniyet vericidir. Programın düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyor, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Hüseyin Ateş ve ekibine, bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimizle paylaştıkları için teşekkür ediyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir