Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Üniversitesinde “DOKA Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” Gerçekleştirildi

Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Gümüşhane Yatırım Destek Ofisi işbirliğiyle “DOKA Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Gümüşhane Üniversitesinde “DOKA Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” Gerçekleştirildi
85 views
07 Mayıs 2024 - 19:04

Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Çok Amaçlı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Gümüşhane Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Esra Tunç tarafından akademik personelimize; ajans destekleme faaliyetleri, dış kaynaklı projeler, planlama faaliyetleri ve sonuç odaklı programlar (SOP) ve Gümüşhane’de gerçekleştirilen projelerle ilgili genel bilgilendirme yapıldı.

Ajans nezdinde çalışılan tematik çalışmalardan; Destinasyon Yönetimi, Coğrafi İşaretli Ürünler, Mavi ve Yeşil Ekonomi, Hemşehri Yatırımcılığı, Yönetim Danışmanlığı ve Kalkınma Ajansları destekleri olan Sosyal Gelişimi Destekleme (SOGEP), Güdümlü projeler ve teknik desteklerle ilgili bilgilendirme yapıldı. Hali hazırda www.doka.org.tr “açık destekler” bölümünden ulaşılabilen 3 açık teknik destek  programına ilişkin Sürdürülebilir Turizm Teknik Destek Programı, Katma Değerli Üretim Teknik Destek Programı ve Mavi Ekonomi Teknik Destek Programı başvuru rehberleri üzerinden detaylı bilgilendirmeler sağlandı.

Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO olarak Gümüşhane ilimize katkı sunmak için çabaladıklarını dile getiren SBMYO Müdürü Doç. Dr. Nilgün Ulutaşdemir, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Gümüşhane Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Esra Tunç’a desteklerinden dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

Düzenlenen toplantıya ilişkin Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Bu tür etkinlikler, akademik personelimizin ve yerel yönetimlerin, bölgelerindeki kalkınma olanakları hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır. Ajansın sunduğu destekleme faaliyetleri ve projelerin, Gümüşhane ilimizin sosyal ve ekonomik yönden kalkınmasına önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Bu vesileyle de programın düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyor, katkı sunan DOKA Gümüşhane Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Esra Tunç’a da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir