Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Üniversitesi YÖKAK Akreditasyon Konferansına Katıldı

YÖKAK 2024 Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Konferansı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, ulusal ve uluslararası akreditasyon derneği temsilcileri, çok sayıda yükseköğretim kurumunun Rektör ve Rektör Yardımcıları ile Kalite Koordinatörleri ve Kalite Komisyonu Üyelerinin katılımıyla 25-26 Nisan tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Gümüşhane Üniversitesi YÖKAK Akreditasyon Konferansına Katıldı
112 views
05 Mayıs 2024 - 13:43

Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından düzenlenen Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Konferansı’na Gümüşhane Üniversitesini temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Günay Çakır, Üniversite Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Ebru Emine Şüküroğlu ve Kalite Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Emine Çoruh katılım sağladı.

Ana teması, “Yükseköğretimde Kalitenin İçselleştirilmesi ve İyileştirilmesi” olan konferansın amacı, yükseköğretimde kalite güvencesi alanındaki bilimsel gelişmeleri, yenilikleri, deneyimleri ve farklı bakış açılarını bir araya getirmekti. Konferansta, kalite güvencesi alanında geçekleşen bilimsel paylaşımlar ve alandan güncel konuların tartışıldığı panellerin yanı sıra ulusal ve uluslararası düzeyde kalite güvencesi ajansları, akreditasyon kuruluşları ve yükseköğretim kurumları gibi paydaşlar arasında etkileşim fırsatı da sunuldu.

Akreditasyon süreçlerinin Gümüşhane Üniversitesinde tüm hızıyla devam ettiğini dile getiren Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek; “Üniversitemiz son yıllarda yaptığı akreditasyon çalışmalarıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü birinci ve ikinci öğretim programlarımız akredite olma başarısı göstermişti. İnanıyoruz ki kalite çizgimizin yükselmesiyle birlikte diğer fakültelerimizde de hızlı bir şekilde akreditasyon süreçlerine dahil olacaklardır. Hedefimiz, en kısa zamanda bölümler bazında akreditasyon çalışmalarımızı tamamlayıp Kurumsal Akreditasyon Programları kapsamında tüm belgelerimizi almaktır. Bu vesileyle de çalışmalarını sürdüren tüm çalışma arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir