Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO’da Devir Teslim Töreni

Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’na Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Nilgün Ulutaşdemir müdür olarak atandı.

Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO’da Devir Teslim Töreni
128 views
30 Ocak 2024 - 20:32

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleşen devir teslim törenine Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Nazır, Prof. Dr. Ferkan Sipahi, Prof. Dr. Günay Çakır ve Genel Sekreter Prof. Dr. Fatih Yalçın ile akademik kadro katıldı.

Törende görevi Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kadir Sancak’tan teslim alan Sağlık Yönetimi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Nilgün Ulutaşdemir, üstlendiği yeni görevinin kendisine çok ciddi sorumluluklar yüklediğinin bilincinde olduğunu söyledi. Doç. Dr. Ulutaşdemir konuşmasında duygularını “Öncelikle şahsıma güvenerek, bu göreve atanmamda vesile olan başta Sayın Rektörümüz olmak üzere tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Üniversitemizde göreve başladığım ilk günden bu yana üstlendiğim her görevi üniversitemize ve öğrencilerimize maksimum fayda sağlayacak azimle sahiplendim, yerine getirmeye çalıştım, şimdi ise kıymetli Doç. Dr. Kadir Sancak hocamızdan devir aldığım bayrağı layıkıyla taşıyıp, bilimsel başarı ile taçlandırma gayreti içerisinde olacağımı belirtmek isterim” şeklinde ifade etti.

Üstlendiği yeni görevinin kendisine hayırlı olması temennisinde bulunan Gümüşhane Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek gerçekleşen törende şunları söyledi: “Öncelikle Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuzda müdürlük görevini bir yıldır başarılı şekilde yerine getiren Doç. Dr. Kadir Sancak hocamıza teşekkür ediyoruz. Diğer birimlerimiz gibi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz da hızla büyümeye devam ediyor. Daha öncesinde Gümüşhane Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde olan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuzu 2017 yılında ayrı bir meslek yüksekokuluna dönüştürdük. Dönüşüm gerçekleştikten sonra bugüne kadar görev alan müdürlerimiz, sorumluluklarını ziyadesiyle yerine getirerek birimimizi büyüttüler. İdari görevlerimiz geçicidir. Asıl olan akademisyenliğimiz, yazdıklarımız, bıraktığımız iz ve eserlerdir. Bu vesileyle de yeni müdürümüz Doç. Dr. Nilgün Ulutaşdemir’e de başarılar diliyoruz. İnanıyoruz ki yüksek iş ahlakı ve disipliniyle çıtayı daha yukarılara çıkaracaktır. Her iki hocamızı da kutluyorum.”

Törende Rektörümüz tarafından Doç. Dr. Kadir Sancak’a katkılarından dolayı plaket takdimi yapıldı. Tören karşılıklı iyi niyet temennilerinin iletilmesiyle birlikte sona erdi.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir