Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Zeybek’ten 19 Mayıs Mesajı

Gümüşahne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla bir kutlama mesaj yayımladı.

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Zeybek’ten 19 Mayıs Mesajı
115 views
19 Mayıs 2024 - 8:01

Rektör Zeybek mesajında, şunları söyledi: “Bugün, Türkiye’nin en anlamlı ve en gurur verici günlerinden birini kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Milli bağımsızlığımızın ve özgürlük mücadelemizin fitilini ateşleyen gün olan 19 Mayıs 1919 sadece bir tarih değil, aynı zamanda birçok duygunun ve umudun da sembolüdür. 19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin kurtuluş mücadelesinin ilk adımı olan Samsun’a çıkışıyla birlikte O’nun önderliğindeki gençlerin, bağımsızlık ve özgürlük için yürüttüğü mücadelenin de başlangıcıdır.

Atatürk, gençliğin ülkenin en büyük zenginliği olduğuna inanıyordu. Bu inançla, gençlere büyük sorumluluklar yükledi ve onlara sonsuz güven duydu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, geçmişi hatırlamanın yanı sıra geleceğe dair umutları yeşertmek için bir fırsattır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, ülkemizin daha da ileriye taşınması için ellerinden gelenin en iyisini yapmaları çağrısında bulunuyoruz. Gençlerimizin, Atatürk’ün aydınlattığı yolda ilerleyerek ülkenin kalkınması ve gelişmesi için gösterecekleri çabaya olan güvenimiz tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle birlikte başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık mücadelesine kanları ve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, gençlerimiz nezdinde tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.”

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir