Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Zeybek, Azerbaycanlı Öğrencilerle Kahvaltıda Buluştu

Gümüşhane Üniversitesi Azerbaycan Temsilcisi ve UCSAS Yurtdışı Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Aliyev tarafından organize edilen sabah kahvaltısında Azerbaycanlı öğrenciler Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ile bir araya geldi.

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Zeybek, Azerbaycanlı Öğrencilerle Kahvaltıda Buluştu
184 views
11 Ekim 2022 - 15:27

Gümüşhane Üniversitesi Merkez Kampüs içerisinde bulunan kafeteryada gerçekleştirilen kahvaltı programı öncesinde öğrencilerle tanışıp sohbet eden Rektör Zeybek, Gümüşhane Üniversitesinde 184 Azerbaycanlı öğrencinin eğitim gördüğü bilgisini paylaştığı konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Öncelikle böylesi bir kahvaltıda bir araya gelmekten ve sizleri Üniversitemizde görmekten büyük mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. İnşallah sizler de mezun olduğunuzda buradan mutlu bir şekilde ayrılırsınız. Ülkelerin asıl zenginlik kaynakları yeraltı veya yerüstü kaynakları değildir. Azerbaycan’ın da asıl zenginlik kaynağı petrolü, doğal gazı, altını değil sizlersiniz. Ülkelerin en önemli kaynakları beşerî sermayesi ve iyi eğitim görmüş kıymetli nüfusudur. Bu nedenle sizler de Üniversitemizde en iyi şekilde eğitim öğretim alacaksınız ve ülkenize döndüğünüzde çeşitli kurumlarda Azerbaycan Cumhuriyeti’nin kalkınması için gayret sarf edeceksiniz. Rektörlük olarak kapımız her zaman sizlere açık. Gümüşhane ilimiz Türkiye’nin en güzel illerinden bir tanesidir ve doğal çekiciliklere sahip bir topoğrafyası bulunmaktadır. 1994 yılından beri Azerbaycan’dan öğrenci kabul ediyoruz. Azerbaycan Cumhuriyeti ile biz sloganlaşmış ifadede olduğu gibi tek millet iki devletiz. Bu ilişki sadece yakın döneme ait değil, daha da eskiye dayanan kadim bir ilişkidir. Bugün burada sizlerle bizi buluşturduğu için öncelikle UCSAS Yurtdışı Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Aliyev’e, Uluslararası Öğrenci Koordinatörümüz Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ayyıldız’a, koordinatörlük çalışanlarımıza ve eşlik ettikleri için Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bayram Nazır’a, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürümüz Doç. Dr. Serhat Dağ’a, Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Selçuk Alemdağ’a, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Fatih Yalçın’a ve ÖSYM Koordinatörümüz Sultan Akyazı’ya katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir