Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Üniversitesi Öğrencileri Trabzon’da E-Ticaret Konferansına Katıldı

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği ve WORLDEF E-Ticaret Vakfı organizatörlüğünde düzenlenen “E-Ticaret ve E-İhracat’ta En Yeni Trendler ve Stratejiler” konferansına Gümüşhane Üniversitesi öğrencileri de katılım sağladı.

Gümüşhane Üniversitesi Öğrencileri Trabzon’da E-Ticaret Konferansına Katıldı
162 views
14 Aralık 2023 - 18:59

Trabzon Novotel’de düzenlenen konferans, Türkiye’nin e-ticaret ekosisteminde derinlemesine uzmanlaşmayı hedefleyen profesyoneller için özel olarak tasarlandı. Konferans, e-ticaret profesyonellerini katılımcılarla buluşturdu. Ücretsiz konferansa yoğun bir katılım oldu. Etkinlikte, alanında uzman isimler bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

8 Türk ve 8 Uluslararası olmak üzere 16 öğrencinin sorumlu hocalarıyla birlikte katıldığı konferans hakkında Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör.  Ahmet Sayın şu açıklamalarda bulundu: “Öğrencilerimizin geleceklerini şekillendirmeleri açısından çok değerli bilgileri almalarını sağladığı birçok iş insanlarıyla tanışarak deneyim sahibi olduğu konferansa katılım sağladık. Burada öğrencilerimiz; ‘E-ticaret ve E-İhracat Temel Bilgiler’, ‘E-İhracat Devlet Teşvikleri’, ‘Global E-Ticaret Yazılım Altyapısı’, ‘Trendyol’, ‘E-İhracat Entegrasyon Sistemleri’, ‘Uçtan Uca E-Ticaret Lojistiği’, ‘ETSY’, ‘Amazon’, ‘Başarı Hikâyeleri’, ‘Alibaba.com’, ‘Ozon Global’, ‘HepsiJet’ ve ‘E-Ticarette Dijital Pazarlamanın Önemi’ konularında uzman kişiler tarafından bilgilendirildiler. Öğrencilerimizin böylesi önemli bir konferansa katılmalarına katkı sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ve Uluslararası Öğrenci Koordinatörümüz Dr. Öğr. Mustafa Ayyıldız başta olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum.”

E-ticaretin bir tercih değil, zorunluluk haline geldiğini dile getiren Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise şunları söyledi: “Öğrencilerimiz Türkiye’nin e-ticaret ve e-ihracat alanındaki en yeni trendleri ve stratejileri ele alan bu konferansa katılım sağlayarak gelecekleri ve kariyerleri için önemli bir adım attılar. Bu tür etkinlikler üniversitemiz öğrencilerinin sektörle birebir buluşmasını sağlayarak akademik bilgilerini pratikte uygulamalarına fırsat tanır. Öğrencilerimizin bu tür etkinliklere katılımının, gelecekteki başarılarına da katkıda bulunacağına inanıyoruz. Bu vesileyle de etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin bu etkinlikle buluşmasına vesile olan Uluslararası Öğrenci Koordinatörümüz Dr. Öğr. Mustafa Ayyıldız başta olmak üzere tüm sorumlu öğretim elemanlarımızı da kutluyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir