Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Üniversitesi Öğrencileri Çorum’da Paramedik Çalıştayı’na katıldı

Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri bu yıl Çorum Hitit Üniversitesi İskilip Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde gerçekleştirilen “III. Orta Karadeniz Paramedik Çalıştayı”na katıldı.

Gümüşhane Üniversitesi Öğrencileri Çorum’da Paramedik Çalıştayı’na katıldı
141 views
12 Ocak 2024 - 13:40

Her yıl Paramedik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen çalıştay ile acil sağlık hizmetlerine ilişkin bilimsel bilgi paylaşımı ve akılda kalıcı hale getirmek için vaka canlandırmaları yapılıyor. Çorum Hitit Üniversitesi İskilip Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde düzenlenen çalıştayda;  Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Hitit Üniversitesi İskilip Meslek Yüksekokul, Sinop Üniversitesi Durağan Meslek Yüksekokulu ve Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından uygulamalı vaka çalışmaları gerçekleştirildi.

Gümüşhane Üniversitesinden Öğr. Gör. Elif Buşra Hamzaoğlu danışmanlığında ve bölüm öğrencilerinin katıldığı çalıştayın bu yılki ana teması ‘Afetlerde İlk ve Acil Yardım’ olarak belirlendi. Çalıştayda Üniversitemiz SHMYO öğrencileri ‘Afetlerde Arrest Yönetimi’ başlıklı konu ile ilgili hazırlamış oldukları vaka senaryosunu canlandırdılar. Çalıştay sonunda katılım sağlayan Öğr. Gör. Elif Buşra Hamzaoğlu’na teşekkür belgesi takdim edildi.

Öğrencileri ve öğretim elemanlarını tebrik eden Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Çorum Hitit Üniversitesi ev sahipliğinde yapılan bu önemli etkinlik, öğrencilerimizin bir araya gelerek bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmasına olanak tanıdı. Böylesi etkinlikler, öğrencilerimizin mesleki gelişimleri, sektördeki güncel gelişmeleri takip etmeleri ve kendi alanlarındaki bilgi birikimlerini artırmaları adına önemlidir. Böylesi etkinliklere katılan tüm öğrencilerimizi ve onlara danışmanlık yapan öğretim elemanlarımızı kutluyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir