Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Üniversitesi DOKKAF 2024 için MÜSİAD ve GÜMŞAŞ’ı ziyaret etti

Gümüşhane Üniversitesi tarafından DOKKAF’2024 kapsamında bilgilendirme ve istişarelerde bulunmak üzere bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi.

Gümüşhane Üniversitesi DOKKAF 2024 için MÜSİAD ve GÜMŞAŞ’ı ziyaret etti
224 views
12 Aralık 2023 - 12:26

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinesinde, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ev sahipliğinde Gümüşhane Üniversitesinin de paydaşı olduğu Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı 2024 (DOKKAF’24) için hazırlıkları tamamlayan  Gümüşhane Üniversitesi, kamu kurumları ve özel sektör temsilcilerine yönelik ziyaretlerine devam ediyor.

Gümüşhane Üniversitesi Mezunlarla İletişim Koordinatörü Doç. Dr. Ersin Diker ve Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ali Özcan,  MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdülbaki Kara ve yönetim kurulundaki 25 iş insanıyla bir araya gelerek kariyer fuarına ilişkin istişarelerde bulundular.

MÜSİAD ziyaretinden sonra GÜMSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Eyüphan Özyurt’u ziyaret eden Doç. Dr. Ali Özcan ve Doç. Dr. Ersin Diker yetenek kapısı platformu, öğrenci stajları ile DOKKAF sponsorlukları hakkında bilgiler vererek, kariyer fuarına gelecek olan öğrencilerle mülakat yapılabileceği, bu sayede mezun olmaya yakın kalifiye öğrencilerin istihdam edilebilmesine olanak sağlandığından bahsetti.

MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdülbaki Kara ve GÜMSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Eyüphan Özyurt’a katkı ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini ileten Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hali İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Kamu sektörü ile özel sektörden çeşitli kurum ve firmaların bir araya geleceği, öğrencilerimiz ve mezunlarımıza kariyerlerini geliştirme noktasında önemli katkılar sağlayacak olan fuara sayılı günler kaldı. Birimlerimiz koordineli bir şekilde hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyorlar. Kariyer Merkezi Müdürlüğümüz ve Mezunlarla İletişim Koordinatörlüğümüz tarafından da Gümüşhane’de bulunan çeşitli kamu ve özel sektör temsilcileri ziyaret edilerek fuar hakkında bilgilendirmeler yapılıyor. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin gerçekleştirilen ziyaret sonrasındaki destekleri bizleri hayli memnun etti. Bu vesileyle de ziyaretlerin gerçekleştirilmesi esnasında çalışmalarını sürdüren arkadaşlarımızı kutluyor, katkı ve desteklerinden ötürü MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdülbaki Kara başta olmak üzere tüm dernek üyelerine ve GÜMSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Eyüphan Özyurt’a teşekkür ediyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir