Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencisi Şiir Dalında Türkiye Birincisi Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu “Oku-Yorum, Yazı-Yorum Projesi” projesi kapsamında Sosyal Bilimler Liseleri öğrencileri arası yapılan şiir yarışmasında Gümüşhane Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Beyza Bostan, “Türkiye Birincisi” oldu.

Gümüşhane Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencisi Şiir Dalında Türkiye Birincisi Oldu
139 views
22 Kasım 2023 - 13:55

Ekim 2022’den beri yürütülen proje sonunda düzenlenen şiir yarışmasında Türkiye birincisi olan Beyza Bostan, projede görev alan öğrenci-öğretmenlerin belgelerinin verilmesi ve yeni dönem projenin tanıtılması amacıyla Gümüşhane Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi konferans salonunda program düzenlendi. Düzenlenen programda Proje koordinatörü Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi Edebiyat Öğretmeni Abdulkadir Koç, proje hakkında bilgi verdi. Koç, geçen yıl sadece sosyal bilimler liseleri arasında yapılan projeye bu yıl Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi ve Şiran Fen Lisesinin de dahil olduğunu, bu yıl proje kapsamında Yusuf Has Hacib’in “Kutadgu Bilig” kitabı okuyup yorumlayacaklarını söyledi.

Programa katılan Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz, öğrencimizin şiir dalında Türkiye Birincisi olmasının kendisini ziyadesi ile mutlu ettiğini, geçmişte olduğu günümüzde de “okuma ve yazma” nın hayatının her safhasında birinci derecede önceliğini koruduğunu, her dersten başarılı olmanın yolunun okumaktan geçtiğini söyledi.

Proje danışman öğretmenleri Abdulkadir Koçve Ümit Çelik’e, Okul Müdürü Hamit Tanış’a ve projeye katılım sağlayan öğrencilere Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün göndermiş olduğu Teşekkür Belgeleri ve hediyeleri Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz tarafından verildi.

Programa Milli Eğitim Şube Müdürü Gönül Eroğlu, Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi Müdürü Mehmet Akif Odabaş, Şiran Fen Lisesi Müdürü Kurtuluş Ekmen, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir