Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Lisesi’nden “Gümüşhane’de Öğretmen Olmak” Temalı Fotoğraf Yarışması

Gümüşhane Lisesi Müdürlüğünce 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla “Gümüşhane’de Öğretmen Olmak ” temalı öğretmenler arası ve öğrenciler arası fotoğraf yarışması düzenliyor.

Gümüşhane Lisesi’nden “Gümüşhane’de Öğretmen Olmak” Temalı Fotoğraf Yarışması
270 views
01 Kasım 2023 - 21:55

Okul Müdürü Fatih Demirel, kıyıda kenarda saklı kalmış, unutulmaya yüz tutmuş anıları tekrar canlandırmak ve ilimiz genelinde geçmişten bugüne öğretmenlik mesleğinin eğitim-öğretim alanlarındaki rolünü ortaya koymak, öğretmenlik mesleğinin yüceliğini sergilemek, öğretmen gözüyle sevgi ve duyguyu anlatmak; Öğretmen-öğrenci-okul-veli ilişkisinde bu süreci yaşayan öğrenciler ile süreci kılavuzlayan öğretmeni; etkinliklerin yürütüldüğü okul ve aile ortamı ile bu ortamlardaki ilişkileri görsel hale getirerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılındaki durumu görsel arşive kazandırmak ve fotoğraf sanatı yoluyla ifade etmeyi amaçladıklarını belirtti.

Yarışmaya katılmak isteyen öğretmenler ve öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanan şartname doğrultusunda Gümüşhane Lisesi Müdürlüğünce duyurulan internet adresine 6 Kasım 2023 tarihine kadar başvuruda bulunabilecektir.

FOTOĞRAFLARIN GÖNDERİLMESİ

Yarışmaya katılacak eser sahipleri fotoğraflarını Gümüşhane Lisesi 972844@meb.k12.tr veya Mehtap ÖZTÜRK  84mehtap@gmail.com e-Posta adreslerine gönderecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ

Başvuru Başlangıç Tarihi: 11 Ekim 2023 Çarşamba

Başvuru Bitiş Tarihi: 06 Kasım 2023 Pazartesi (Saat: 23.59)

Renkli veya siyah-beyaz  (dijital) fotoğraf olmak üzere tek kategorilidir. Renkli veya siyah-beyaz fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir.

Yarışmaya gönderilecek eserler okulda yapılacak sergi ve okul sosyal medya hesaplarında sergilenecektir. Tüm katılımcılara Katılım belgesi okullarına gönderilecektir.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir