Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Belediye Başkanı Çimen’den Miraç Kandili mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı ve AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gümüşhane Belediye Başkanı Çimen’den Miraç Kandili mesajı
117 views
06 Şubat 2024 - 8:00

Ercan Çimen, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Dinimizde önemli bir yere sahip olan Miraç Kandili’ne kavuşmanın büyük mutluluğu içindeyiz.

Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (a.s.v), Yüce Allah’ın (c.c.)  nasip ettiği Miraç mucizesinin yaşandığı bu mübarek gecenin tüm Müslüman kardeşlerimize kutlu olmasını diliyorum.

Miraç’la Müslümanlara farz kılınan beş vakit namaz gerçeği inanç ve kulluk dünyamızın en önemli konusudur. Bu mübarek gece başta namaz ibadetlerimiz olmak üzere tüm kulluk vazifelerimiz için de bir muhasebe  gecesidir.

Miraç gecesinin bir diğer önemi, Peygamber Efendimizin Miraç’a yükseliş yolculuğunun  Mübarek Belde Küdüs’te yer alan Mescid-i Aksa’dan başlamış olmasıdır. Bugün İsrail katillerinin işgali altındaki Kudüs ve Gazze’nin kurtuluşu için Miraç gecesi bizim için özel dua vaktidir. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Miraç’a yükseldiği o mübarek beldenin,  katil İsrail’in elinden bir an önce kurtulması için Miraç gecesinde Rabbimize bol dua edeceğiz.

Bu yıl Miraç Kandili, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız büyük Kahramanmaraş depreminin de birinci yıl dönümüne denk gelmiştir.  13 ilimizde etkili olan ve 53.537 vatandaşımızın vefat ettiği depremde vefat eden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ülkemizin bir daha böyle bir acı yaşamaması için de Miraç Kandili’nde Rabbimize dua edip yalvaracağız.

Bu düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın Miraç kandillerini tebrik ediyorum. Miraç  Kandili’nin bütün insanlığa, ülkemize ve Gümüşhanemize hayırlar getirmesini  Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir