Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane AGD Şubesi’nden Siyer-i Nebi Yarışması

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından her sene düzenlenen “Liseli Gençler Efendimizin İzinde” Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması’nın başvuruları başladı.

Gümüşhane AGD Şubesi’nden Siyer-i Nebi Yarışması
234 views
12 Kasım 2023 - 16:21

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) iş birliğinde düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması Sınavı 9 Aralık 2023 Cumartesi günü Türkiye genelinde olduğu gibi Gümüşhane merkez, Kelkit, Kürtün, Köse, Torul ve Şiran ilçelerinde yapılacak.

MAKSADIMIZ ÖNDERİMİZ, REHBERİMİZ HZ. MUHAMMED S.A.V.’NİN HAYATINI GENÇLERİMİZE ÖĞRETMEK

Anadolu Gençlik Derneği Gümüşhane il Başkanı Furkan USTAKURT, “Her yıl peygamber efendimizin (sav) hayatını liseli gençlerimize tanıtmak için düzenlediğimiz Siyeri Nebi yanışmamız bu yıl 9 Aralıkta gerçekleştirilecektir. Yarışma, Türkiye’nin 81 ilinde ve 900’e yakın ilçesinde bu yarışmamız yapılacaktır. Yarışmamızda maksadımız önderimiz, rehberimiz Hz. Muhammed’in(sav) hayatını gençlerimize ilkokul, ortaokul, lise gençlerimize ve bütün insanlarımıza tanıtmak. Onun o örnek hayatını, dürüst hayatını insanlarımıza tanıtmak istiyoruz. Daha küçüklükten itibaren onların Peygamberle yaşamalarını, Peygamberi öğrenmelerini ve bu şekilde hayatlarını idame etmelerini sağlamak üzere bu yarışmaları düzenliyoruz” ifadelerini kullandı.

Siyer-i Nebi sınavımızın başvuru tarihi 27 Kasım 2023 Pazartesi günü sona ermektedir.

Yarışma ile ilgili detaylar
https://www.efendimizinizinde.com/ adresinde yer almaktadır.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir