Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşahne Üniversitesi’nde Seminer Günleri Gerçekleştirildi

Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Sosyal Hizmet ve Danışmanlık bölümü tarafından “Seminer Günleri” adlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

Gümüşahne Üniversitesi’nde Seminer Günleri Gerçekleştirildi
189 views
17 Kasım 2023 - 20:43

Gümüşhane Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden uzman ekiplerinkatıldığı etkinlik, TÖMER Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün faaliyetleri hakkında bilgiler veren uzman ekiplerden Enes Aslan “Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek”, Gamze Al “Çocuk Hizmetleri”, Gözde Altun Usta “Engelli ve Yaşlı Hizmetleri” ve Bilgi Urhan ise “Kadın Hizmetleri” başlıklı sunumlar gerçekleştirdi. Etkinlikte kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri biraz da olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulama olan KADES uygulaması hakkında da bilgiler verildi. Etkinlik, katkıda bulunanlara teşekkür belgesinin verilmesinin ardından sona erdi.

Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden bir üniversite olduklarını dile getiren Gümüşahne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, güncel konuların anlatıldığı etkinlik hakkında şunları söyledi: “Gümüşhane Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden değerli uzman ekiplerin katılımıyla gerçekleşen bu etkinlik, toplumumuzun en önemli konularından biri olan sosyal hizmet alanında önemli bir farkındalık yaratma amacını taşımaktadır. Afet ve acil durumlarda psikososyal destek, çocuk hizmetleri, engelli ve yaşlı hizmetleri ile kadın hizmetleri gibi kritik konularda uzmanlarımızın sunumları, bu alandaki güncel gelişmeleri paylaşmak adına büyük bir fırsat sunmaktadır. Bu vesileyle de etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmet ve Danışmanlık bölümümüzüsosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden bir üniversite olarak, toplumsal konularda farkındalık yaratma ve çözüm önerileri sunma çabalarından dolayı kutluyorum. Katkı sunan Gümüşhane Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden uzman ekiplerimize de teşekkür ediyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir