Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

GTSO Başkanı Akçay’dan 15 Temmuz Mesajı

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 7’nci yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

GTSO Başkanı Akçay’dan 15 Temmuz Mesajı
231 views
15 Temmuz 2023 - 2:29

İsmail Akçay, mesajında şu ifadelere yer verdi:

”15 Temmuz günü kalkışılan hain darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizde bir kardeş kavgası başlatarak, iç savaş ortamı yaratmak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Ancak Allah’a şükürler olsun ki 15 Temmuz günü başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese göstererek, bu hain darbe girişimine teşebbüs eden tüm hainlere gereken cevabı vermiştir.

Milletimiz canı pahasına Türkiye Cumhuriyeti devletini Milletin iradesi dışındaki hiçbir gücün yönetemeyeceğini darbeye karşı dik durarak açık şekilde ilan etmiştir. Bu, tüm dünyaya örnek olacak bir tavırdır. Kaynağı ne olursa olsun darbe ve terör bir insanlık suçudur. Bizler ülkemiz ve milletimiz için her zaman daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Bir kez daha 15 Temmuz’u asla unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı belirterek, şehitlerimizi rahmetle yad ediyor güvenlik güçlerimize, gazilerimize ve aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir