Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gençlik Kolları Genel Başkanı Güner ‘Kuran-ı Kerim’e Kalkan Eller Kırılsın’

Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Güner, İsveçli siyasetçi Rasmus Paludan’ı sert bir dille kınadı. Güner, yükselen İslam düşmanlığına karşı İslam Dünyası’nın birleşmesi gerektiğini söyledi.

Gençlik Kolları Genel Başkanı Güner ‘Kuran-ı Kerim’e Kalkan Eller Kırılsın’
248 views
21 Ocak 2023 - 14:18

Geçtiğimiz günlerde İsveçli Irkçı siyasetçi Rasmus Paludan’ın Türkiye’nin İsveç Büyükelçiliği binası önünde Kuran-ı Kerim yakarak gerçekleştirdiği eyleme Yeniden Refah Partisinden sert tepki geldi. Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Güner yaptığı açıklamada Paludan’ı sert bir şekilde kınayarak dünyanın her yerinde Müslümanların saldırılarla karşı karşıya olduğunu ifade etti. Güner; “İsveçli ırkçı siyasetçi Rasmus Paludan, İsveç makamlarının verdiği izinle Türk Büyükelçiliği önünde Kur’an’ı Kerim yaktı. Bu hadsiz eylemi lanetliyor ve şiddetle kınıyoruz. İslami değerlerimize ve Müslümanlara olan saldırılar sadece İsveç’te değil. Hindistan’da iktidardaki Halk Partisi yetkilileri, Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed’e (sav) hakaret içerikli ifadeler kullanılıyor, İsrail’de , Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlar katlediliyor, Kanada’da Camiden çıkan cemaate ateş ediliyor, Fransa’da başörtüsü takan kadınlar tartaklanıyor ve hakaret ediliyor, Doğu Türkistan’da Müslümanlara işkenceler yapılıyor ve katlediliyor” dedi.

İslamiyet’e yapılan bu saldırıların ancak Müslümanların bir araya gelerek durdurulabileceğini vurgulayan Güner, “Özellikle son dönemlerde İslam düşmanlığının artması, dini değerlerimize yapılan alçak saldırılar karşısında Müslüman alemini birlik olmaya ve bu alçaklıklara son vermek için en güçlü şekilde yaptırımlar uygulamaya davet ediyoruz. Bizler, Yeniden Refah Partili Gençler olarak dinimizi hedef alan bu kirli zihinlere karşı gereken mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğimize söz veriyoruz” diyerek açıklamasını noktaladı.

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir