Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Fulbright Türkiye’den Burs Tanıtımı

Türk öğrencilerine eğitim danışmanlığı hizmeti sunmak amacıyla kurulan Fulbright Türkiye, Gümüşhane Üniversitesinde tanıtım ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Fulbright Türkiye’den Burs Tanıtımı
148 views
16 Kasım 2022 - 15:43

Öğrencilere yönelik gerçekleştirilen Fulbright Meslek Yüksek Okulu Öğrenim Bursu Tanıtım Toplantısı ile ilgili düzenlenen etkinliğe Fulbright Türkiye temsilciliğinden bir yetkili çevrim içi olarak katıldı.

Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen toplantıda öncelikle öğrencilere Fulbright’ın tarihi, burs çeşitleri, bursun kapsamı, başvuru koşulları anlatıldı. Önceki dönem bursiyerlerin tecrübeleri, başvuru sırasında yapılması gerekenler ve daha pek çok konuda bilgilendirmelerin gerçekleştirildiği toplantıda öğrencilerden gelen soruları cevaplayan yetkili, Sosyal Bilimler MYO’da bursa başvurmak isteyen öğrencilere her aşamada yardımcı olacaklarını dile getirdi. Öğrencilerimiz dünya çapında en prestijli burslardan olan Fulbright bursu bilgilendirme toplantısına yoğun katılım gösterdi.  Etkinlik, toplantının organizasyonunu düzenleyen Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Esra Karapınar Kocağ’ın temsilciye teşekkürleri ile son buldu.

Düzenlenen tanıtım etkinliği hakkında Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Öğrencilerimizin eğitimleri süresince kendilerini geliştirecekleri, aynı zamanda burs gibi olanaklara sahip olabilecekleri fırsatları sunmaya devam diyoruz. Bu amaçla da Meslek Yüksekokulu Bursu gibi imkanlardan faydalanmaları için burs ve eğitim danışmanlığı hizmeti sunmak amacıyla kurulan dünyaca kabul görmüş Fulbright Türkiye’den temsilcinin katıldığı tanıtım toplantısıyla öğrencilerimizi bir araya getirdik. Tanıtım toplantısının öğrencilerimize büyük katkılar sunacağına inanıyor, tanıtımın gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Fulbright Türkiye temsilcimize ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuza teşekkür ediyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir