Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Fatih Erbakan’dan ‘deprem’ açıklaması: Gün dayanışma ve birlik günüdür!

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, yaşanan deprem felaketine ilişkin, “Millet olarak acımız gerçekten de çok büyük. Bu felaketi de devlet-millet el ele verip hep birlikte atlatacağız inşallah. Gün, dayanışma ve birlik günüdür.” ifadelerini kullandı.

Fatih Erbakan’dan ‘deprem’ açıklaması: Gün dayanışma ve birlik günüdür!
129 views
07 Şubat 2023 - 0:07

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve çok sayıda ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından bir açıklama yaptı.

Teşkilatlarımız ilk andan itibaren teyakkuzda 

Kahramanmaraş’taki depremin hemen ardından zor durumdaki vatandaşlarımızın yanında olmak ve yaraları sarmak için partisinin tüm teşkilatları ile teyakkuza geçtiğini belirten Erbakan, şöyle konuştu:

“Sabaha karşı gerçekleşen depremde, şu ana kadar ki belirlemelere göre 1000’e yakın insanımız hayatını kaybetti.  Çok sayıda insanımız enkaz altında yaşam mücadelesi veriyor.

Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Yaralı kurtulan vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Enkaz altında kalan her bir canımızın da bir an evvel sağ salim kurtarılmaları için, can kaybının artmaması için Cenab-ı Allah’a dua ediyoruz.

Tüm illerimizde kriz masaları oluşturuldu 

Bu süreçte; Genel Merkezimiz bünyesinde kriz masası oluşturuldu. Tüm il ve ilçe teşkilatlarımızda da genel merkez kriz masamız ile koordineli bir şekilde kriz masaları oluşturuldu.

Genel Merkez Kriz masamız, arama kurtarma kuruluşları ile irtibatlı olarak entegre çalışma sistemine geçmiş durumdadır.

Tüm teşkilatlarımıza, Kızılay’daki kan bağışı kampanyasına katılma çağrısı yapıldı.

Gençlik kollarımız deprem bölgelerinde yardım çalışmalarına katılıyor.

Yine hanım kollarımız depremden etkilenen bölgelerde, yardım organizasyonları ile koordineli bir şekilde çalışmalara destek veriyor.

Tüm üyelerimize bilgilendirme mesajı atılarak depreme ilişkin bilgilendirme ve yönlendirme yapıldı.

Bu felaketi de Devlet-Millet el ele verip hep birlikte atlatacağız inşallah. Gün, dayanışma ve birlik günüdür.

Cenab-ı Allah sıkıntı içerisindeki bütün vatandaşlarımızı selamete çıkarsın, arama-kurtarma ekiplerimizin yar ve yardımcısı olsun, tüm milletimizin başı sağolsun.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir