Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Erdoğan’dan yeni atama! Gümüşhane Valisi belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmî Gazete ’de yayımlanan atama kararlarına göre Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek mülkiye başmüfettişi olarak merkeze alınırken, Ankara Elmadağ ilçe kaymakamı Alper Tanrısever, Gümüşhane Valiliği’ne atandı.

Erdoğan’dan yeni atama! Gümüşhane Valisi belli oldu
453 views
10 Ağustos 2023 - 2:29

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmî Gazete ‘de yayımlanan atama kararlarına göre 57 ilin valisi değişirken, 16 ilin valisi merkeze alındı. Kararnameye göre, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek mülkiye başmüfettişi olarak merkeze alınırken, Ankara Elmadağ ilçe kaymakamı Alper Tanrısever, Gümüşhane Valiliği’ne atandı.

Gümüşhane Valiliğine atanan Alper Tanrısever kimdir?

9 Eylül 1976 tarihinde Ankara Kızılcahamam’da doğdu. İlk öğrenimini Zonguldak Alaplı’da ortaöğrenimini ise Kdz Ereğli Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra 2000 yılında Kaymakam Adayı olarak atandı. Ankara Evren ve Afyonkarahisar İscehisar ilçelerinde Kaymakam vekili olarak çalıştı. İngiltere University of Exeter’de Sosyal Politika alanındaki Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra Kaymakamlık Kursunu bitirdi. Kastamonu Küre, Bingöl Kiğı, Konya Yunak, Erzurum Narman, Samsun Havza Kaymakamlıkları, Erzurum ve Kastamonu Vali Yardımcılığı yaptıktan sonra Adana İmamoğlu ilçesine atandı. 14 Temmuz 2020 tarihinde yayımlanan, 2020/362 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Ankara’nın Elmadağ ilçesine atandı. 27.07.2020 tarihinden itibaren Elmadağ ilçesinde görev yapmaktayken, 10 Ağustos 2023 tarihli resmî gazetede yayınlanan kararname ile Gümüşhane Valisi olarak atandı.

 

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir