Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şubesi 300 adet fidanı toprakla buluşturdu

Gümüşhane’de Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) şubesi 2023 yılında başlattıkları 24 Kasım Öğretmenler günü anısına fidan dikme projesi kapsamında bu yıl 300 adet fidanı toprakla buluşturdu.

Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şubesi 300 adet fidanı toprakla buluşturdu
172 views
23 Nisan 2024 - 18:19

2023 yılında Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şubesi yönetim kurulu tarafından alınan kararla 24 Kasım Öğretmenler günü anısına fidan dikme projesi başlatılmıştı. 2023 yılında 200 adet fidanı toprakla buluşturan sendika üyeleri, projenin ikinci yılında 21 Nisan 2024 Pazar günü 300 adet fidanı toprakla buluşturdu.

Eğitim Bir-Sen Gümüşhane Şube Başkanı Ergin Aslan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘’Her Fidan Bir Umuttur. Eğitim-Bir-Sen Yönetim Kurulunda yaptığımız istişare sonucu; yönetim kurulumuzda Geçen yıl aldığımız karar gereği her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü anısına en güzel hediyenin öğretmenlerimiz adına bir Fidan dikme projemizin Birinci yılında Mart ayında 200 fidanı toprakla buluşturmuştuk. İkinci yılında, 21 Nisan Pazar günü bu etkinliğimizi 300 fidanı toprakla buluşturduk. Fidan dikme etkinliğimiz karar veren Akın Alkan, Ahmet Hamdi Ayas, Bahadır Oğur, Ercan Taş, Önder Oğur, Fazlı Şimşek, Başkanlarıma özellikle şükranlarımı sunuyorum.  Bu projede hedefimiz Öncelikle tüm üyelerimiz adına bir fidanı toprakla buluşturmak sonra İlimizdeki Tüm öğretmenlerimiz adına bir fidanı dikmek bu projemizi her yıl artırarak 5 yıl içinde tamamlamak ve bunu sonraki yıllarda geleneksel hale getirmeyi amaçlıyoruz. Amacımız öğrencilerimize, arkadaşlarımıza, tüm halkımıza yaşanılır bir dünya bırakmak için farkındalık oluşturmak. İnsanlığın mutlu olması için, yeşillensin çevremiz hayat bulsun dünyamız.’’

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir