Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ve Türkiye geneli tüm okul kademelerini kapsayan “Dilimizin Zenginlikleri” Projesi için ilimizde hazırlanan sözlüklerle dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu
184 views
04 Ocak 2024 - 23:40

Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin tarafından 1 Kasım 2023 tarihinde tanıtımı yapılan “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” için ilimizde hazırlanan sözlüklerle dereceye giren öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen programla ödülleri verildi.

Proje kapsamında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz tarafından Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda yapılan törenle takdim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz, “Bu proje için gösterdiğiniz heyecan ve özveriniz dilimizin zenginliklerini tanıma, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşma, buna bağlı olarak dili iyi kullanma ve düşünce dünyamızın gelişimini sağlamak açısından önem taşımaktadır. Gelecekte de bu tür etkinliklere katılımınızın devam etmesi kültürel mirasımızın yaşatılmasına büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

Dilimizin Zenginlikleri Projesinde dereceye giren öğrenciler; “Çocuk Şiirleri Okumaları” afiş yarışmasında Arzular İlkokulu öğrencisi Eslem Gizem Devran, “ Yunus Emre Şiirleri Okumaları” yarışmasında TOBB İmam Hatip ortaokulu öğrencisi Zeynep Evsa Delibaş, “ Safahat Okumaları” afiş yarışmasında Türk Telekom Fen Lisesi öğrencisi İkra Sevim ve Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Nur Şinik birinci oldu.

 

 

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir