Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal: Hayır kurumu değil, siyasi partiyiz, bu nedenle her seçim bölgesinde kendi logomuzla seçime gireceğiz

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal, DEVA Partisi’nin uzun soluklu bir yürüyüşün adresi olduğunu belirterek, “Biz gelene gidene destek çıkmak için kurulmuş olan bir hayır kurumu değiliz, bir siyasi partiyiz. Bu nedenle her ilde, her ilçede DEVA Partisi logosu altında seçimlere girmek için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal: Hayır kurumu değil, siyasi partiyiz, bu nedenle her seçim bölgesinde kendi logomuzla seçime gireceğiz
97 views
10 Ocak 2024 - 23:51

Milletvekili Hasan Karal, Samsun İl Başkanlığını ziyaret ederek İl Başkanı Kabire Birer Türk, DEVA Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Ender Çıkla, il yöneticileri ve ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. Karal ve teşkilat mensupları, 2024 Mahalli İdareler Seçimlerine ilişkin yapacakları çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Burada bir konuşma yapan Karal, DEVA Partisi’nin geleceğin Türkiye’sini şekillendirecek kadroya sahip olduğunu, bu hedef doğrultusunda çalışmalarını yürüttüklerini söyledi.

“Bozulan çarkları yeniden tamir etmek için bu mücadeleyi veriyoruz”

Siyasetin bir günlük iş olmadığını belirten Karal, “DEVA Partisi uzun soluklu bir yürüyüşün adresi. Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan da vizyoner ve doğru bir lider. İnsanlar Genel Başkanımıza güveniyor. Hiçbir şaibesi yok, sabıkası yok, tertemiz bir siyasetçi. Onun liderliğinde hedefimiz çok büyük. Bugün temel atacağız, sonra yavaş yavaş üzerine koyacağız. Açıkladığımız belediye başkan adaylarımız sahaya indi. Genel Başkanımız da bölgeleri ziyaret ediyor. Kendisine çok büyük bir sevgi seli ve ilgi var. Mücadelemizi DEVA kadrolarımızla birlikte ülkemizin dört bir yanında sürdürüyoruz. Yerel seçimlerde her oy pusulasında DEVA Partimizin amblemi olması için çalışıyoruz. Biz bunun için sahadayız, sokaklardayız. Bozulan çarkları yeniden tamir etmek için bu mücadeleyi veriyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yaparak, iktidara alternatif oluşturmak için milletimizin huzuruna çıkacağız.” dedi.

“Her seçimde bir başkasına koltuk değnekliği yapma gibi bir durum asla söz konusu değil”

Milletvekili Hasan Karal, Türkiye’nin 81 ili ve 972 ilçesinde yerel seçimlerde aday çıkarmak için büyük bir gayretle çalıştıklarını ifade etti. Seçmenin talebinin de bu yönde olduğunu ve DEVA Partisi logosunu oy pusulasında görmek istediğini vurgulayan Karal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz bir hayır kuruluşu, kurumu değil, bir siyasi partiyiz. Gidene gelene destek olalım diye bu partiyi kurmadık. Kızılay değiliz. Siyasi partiyiz ve siyaset yapacağız. Siyasi partilerin görevi, insanların önüne alternatif koymaktır, çeşitlendirme yaratmaktır. Her seçimde bir başkasına koltuk değnekliği yapma, ona destek olma gibi bir durumumuz asla söz konusu değil. İnsanlar bize, ‘Biz sizi oy pusulasında görmek istiyoruz’ diyor. Bu anlayışla hareket ediyor ve çalışmalarımızı ona göre sürdürüyoruz. DEVA Partimiz uzun soluklu bir yürüyüşün adresi. Bu nedenle her ilde, her ilçede DEVA Partisi logosu altında seçimlere girmek için var gücümüzle çalışıyoruz.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir