Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal: Belediyecilikte DEVA markası anlayışını hakim kılacağız

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal, DEVA Partisi olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip belediye başkan adayları için Etik Kurallar Bildirgesi hazırladıklarını belirterek, “Bu ilkeler çerçevesinde şeffaf, hizmet odaklı, ortak aklı ve istişareyi ön plana çıkaran bir DEVA Belediyeciliği markası anlayışı ortaya koyacağız” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal: Belediyecilikte DEVA markası anlayışını hakim kılacağız
161 views
22 Ocak 2024 - 10:17

İstanbul Milletvekili Hasan Karal, DEVA Partisi İstanbul 1. Bölge Aday Tespit Komisyonu olarak komisyon üyeleri İstanbul Milletvekili Elif Esen ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Gülay Göktürk’ün katılımlarıyla İstanbul İl Başkanı Ali Hakan Ağaoğlu ve Anadolu yakasında yer alan 14 ilçe başkanıyla bir araya geldi. Toplantıda komisyon üyeleri, il ve ilçe başkanlarıyla 2024 Mahalli İdareler Seçimleri sürecine ilişkin istişarelerde bulundu.

“Demokratik çeşitlilik için DEVA Partisi olarak elimizi taşın altına koyuyoruz”

Toplantıda konuşan DEVA Partili Hasan Karal, İstanbul’u DEVA Belediyeciliği ile tanıştırmak için var güçleriyle çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Yerel seçimlerde vatandaşların önüne demokratik alternatifler sunulması gerektiğini belirten Milletvekili Karal, seçmenin birkaç parti arasına sıkıştırılmasının milli iradenin tecellisine engel olacağını vurgulayarak, “DEVA Partisi olarak biz vatandaşlarımızın önüne farklı seçenekler sunuyoruz. Vatandaşlarımız sandığa gittiği zaman, oy pusulasını ellerine aldığı zaman önünde birçok demokratik alternatif görebilmeleri için DEVA Partisi olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. Ve Türkiye’nin tüm seçim bölgelerinde aday çıkarma başarısını gösterebilmek adına mücadele ediyoruz” diye konuştu.

“Eşitlikçi, adil, şeffaf, hizmet odaklı, ortak aklı ve istişareyi ön plana çıkaran bir belediyecilik”

Milletvekili Karal, DEVA Partisi olarak Etik Kurallar Bildirgesi hazırladıklarını, bunu tüm belediye başkan adaylarına imzalattıklarını anımsattı. Daha önce hiçbir siyasi partinin böyle bir çalışması olmadığını vurgulayan Karal, şunları söyledi:

“Biz yayınladığımız Etik Kurallar Bildirgesi ile belediyelerin, DEVA Belediyeciliğine geçmesiyle birlikte bir farklılık yaratacağımızı, eşitlikçi, adil, şeffaf, hizmet odaklı, ortak aklı ve istişareyi ön plana çıkaran bir belediyecilik anlayışını ortaya koyacağımızı deklare ettik. Bu etik kuralların uygulanabilirliğini, başta Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın geçmişteki uygulamaları ve genel merkez yöneticilerimizin ortaya koydukları faaliyetlere baktığımızda net bir şekilde ortaya koyabiliyoruz. Bu ilkelerin uygulanması ve belediye başkanlarımızın başarılı olabilmeleri için kılavuzluk ve rehberlik yapacağız. Çünkü biz belediyecilikte bir marka anlayışını hakim kılmak istiyoruz. DEVA Belediyeciliği ile bir marka anlayışı getireceğimize söz veriyoruz.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir