Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce; “Basın oylarınızı Memleket Partisi’ne, aslan gibi milletvekili adaylarımız var. Onlar seçilsin”

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Milas’ta yeni oluşacak mecliste Atatürk ve Cumhuriyet ile problemli kişilerin olacağına dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce; “Basın oylarınızı Memleket Partisi’ne, aslan gibi milletvekili adaylarımız var. Onlar seçilsin”
247 views
10 Mayıs 2023 - 0:36

İnce “Basın oylarınızı Memleket Partisi’ne, aslan gibi milletvekili adaylarımız var. Onlar seçilsin. Bu memleketin sigortası, Atatürkçülerin sigortası Memleket Partisi’dir. Her evden Memleket Partisi’ne bir oy istiyorum” dedi.

Muğla’nın Milas ilçesinde gençlere “Bu seçimden sonra herkes sizin değerinizi anlayacak” diye seslenen İnce şunları söyledi:

“HER GİTTİĞİM YERDE GENÇLER KARŞILIYOR”

Her gittiğim il ve ilçede gençler karşılıyor beni. Dün Denizli’de 3 bin kişi karşıladı, gençtiler!

Siz bu memleketin kaderine el koyacaksınız.

“MEMLEKETİN SİGORTASI, ATATÜRKÇÜLERİN SİGORTASI MEMLEKET PARTİSİDİR”

Bakın bu seçimde 4 Cumhurbaşkanı adayı var. Bir de milletvekili adaylarımız var. Milletvekilliği ile ilgili konuşayım önce. CHP’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Siz burada CHP’nin dördüncü sırasında eski bir AKP’li var. Siz oylarınızı ısrarla inatla CHP’ye verirseniz, CHP listelerinde 77 kişi var. Eski Saadetli, Devalı, Gelecekli.. Yani eski AKP’li 77 kişi var. Bunları seçersiniz. Bir de HDP’liler var, Cumhuriyet ile problemli. Bir de AKP’nin içinde olanlar var, Cumhuriyet ile problemli. Yani o mecliste parmaklar nereye kalkar bilemiyorum. Ben diyorum ki; Bu memleketin sigortası, Atatürkçülerin sigortası Memleket Partisi’dir. İstediğim şu, her evden Memleket Partisi’ne bir oy istiyorum. Sizden gençler, annelerinizi, babalarınızı ikna etmenizi istiyorum.

“BEN BÖLÜCÜ DEĞİLİM”

Gelelim Cumhurbaşkanlığı seçimine; Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki, ‘Ben yüzde 60 ile kazanıyorum’ Mesele yok o zaman! Bölücü değilim demek ki. Yüzde 60 ile kazanıyorsun. Bazıları da diyor ki; Sen Çekil! İyi kardeşim, çekilelim de, ben de bir soru sorayım sana,  müsaade edin! Sorum şu; 21 yıllık Erdoğan, doları 1,60’dan almış 20 lira yapmış. Sokakları Suriyeli doldurmuş. Tarımı bitirmiş. Hayvancılığı bitirmiş. İnsanların umutlarını bitirmiş. Üflesen yıkılacak bir Erdoğan var. Peki sen, iki ittifak. Hem Millet ittifakı, hem Yeşil Sol ittifakı. 17 parti, 11 büyükşehir belediye başkanı, trilyonlarca lira hazine yardımı. Yahu sen bu kadar imkanlarla yüzde 75 oy alman lazım! Eğer sen buna rağmen, iki ittifak, 17 parti, 11 büyükşehir belediyesi, trilyonlarca lira para, gazete, televizyon bütün bunlarla yenemiyorsun da, bir gariban Muharrem İnce’ye mi? kaldın! Bir telefonu, bir 2006 otobüsü var! Bana mı? kaldın yani! O zaman siz nasıl adaysınız ki, bu kadar imkanla yenemiyorsun?

“BEN 2018’DE CHP TABANININ ADAYIYDIM, TEPE YÖNETİCİLERİNİN DEĞİL”

Ben 2018’de aday olduğunda tek partinin adayıydım. Sadece CHP’nin adayıydım. O da CHP’nin tabanının adayıydım. Üyelerinin, kadın kollarının, gençlerinin, ilçe, il yöneticilerinin adayıydım. Tepe yöneticilerinin adayı da değildim.

“TÜRKİYE KARANLIĞA GİDEBİLİR!”

Bakın Türkiye bir karanlığa gidebilir! O mecliste Atatürkçü Yurtsever bir parti olmalı. Memleket Partisi olmalı. Yoksa Atatürkle, Cumhuriyetle problemli pek çok parmak olacak orada. Sizin vereceğiniz oylarla seçilecekler. Pazartesi günü CHP’den istifa edecekler. Karar sizin sevgili kardeşlerim. Tekrar gelirim buraya anlatırım. Muharrem İnce haklıymış demeyin. Ama haklı çıkacağım. Basın oylarınızı Memleket Partisi’ne, aslan gibi milletvekili adaylarımız var. Onlar seçilsin.  Hepinize çok teşekkür ediyorum.

Memleket Partisi Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, konuşmasının sonunda alanı dolduranlara “En yüksek sesle beni takip eder misiniz?” diye sordu ve
“Ne Sağdan, Ne Soldan Atatürk’ün yolundan!” “Ne Cumhur, Ne Millet, Tek yol Memleket!” sloganları attırdı.

Haberin Videosu;

 

 

 

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir