Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

ÇİMEN: ”MÜDDEİ İDDİASINI İSPATLAMAKLA MÜKELLEFTİR, YOKSA MÜFTERİDİR”

Belediye Başkanı ve AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen, yerel bir gazetede yayımlanan bir muhalefet Belediye Başkan Adayının itham ve iddialarına yanıt verdi.

ÇİMEN: ”MÜDDEİ İDDİASINI İSPATLAMAKLA MÜKELLEFTİR, YOKSA MÜFTERİDİR”
79 views
26 Şubat 2024 - 15:00

Belediye Başkanı ve AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen, yerel bir gazetede yayımlanan bir muhalefet Belediye Başkan Adayının itham ve iddiaları için şunları söyledi:

“Seçim dönemleri geldiğinde zorda kalan muhalefet adayları genellikle işini doğru yapan kurumları ve iktidar adaylarını olur olmaz duyumlarla ve söylemlerle itham edip, iftira atarlar.

Bu sayın muhalefet adayı da Gümüşhane Belediyesi’nin kurumsal yapı ve işleyişinden herhalde habersiz olacak ki kamuoyunu manüple edecek iddiaları bol keseden atmış.

Ortaya koyduğu bütün iddiaları boş olup, bu iddiaların doğrularını gelip belediyemizde birim amirlerinden ve memurlarından da öğrenebilirdi. Ben bu çerçevede tüm ekibime güveniyorum. Bizim ekibimiz, Devletin Kurumu olan Belediyemizi yine Devlet ciddiyetinde yönetmektedir. Yönetimden, devlet ciddiyetinden bîhaber davranışlarla seçim kampanyası yürütmek çaresizliktir.

2019 yılında da benzer ithamlarda bulunanlar o zaman belediyemizin borç batağında yüzdüğünü seçim malzemesi olarak söylerken, bugün Gümüşhane Belediyesi’nin Türkiye’de borçsuz belediyelerin başında geldiğini niye kamuoyuna açıklamıyorlar.

Belediye Başkanlığı gibi bir şehrin en tepe noktasındaki bir göreve talip olanlar her duyduklarını söyleyemezler. Seçim döneminde sokakta konuşulmaya başlanan muhalefet adayları ile ilgi dedikoduları ve söylemleri biz de gidip bir başka gazetede çarşaf çarşaf açıklayalım mı? Bu bize yakışmaz. Cumhur İttifakı Ruhuna yakışmaz.

Hangi konu olursa olsun, iddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükelleftir. Yoksa müfteri durumuna düşecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir