Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

CHP Lideri Özel AYM önünde: Bir kalkışmayla karşı karşıyayız

CHP Lideri Özgür Özel, AYM önünde yaptığı açıklamada, ”Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarını duyduktan sonra bunun Erdoğan liderliğinde anayasal rejimin ortadan kaldırılması ve bir kalkışmayla karşı karşıya olduğumuz anlaşılıyor.” dedi.

CHP Lideri Özel AYM önünde: Bir kalkışmayla karşı karşıyayız
78 views
10 Kasım 2023 - 18:19

Yargıtay’ın, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Can Atalay için verdiği ‘hak ihlali’ kararı ardından kararın uygulanmamasını hükmetmesi ve AYM üyeleri hakkında suç duyurusundan bulunması nedeniyle tepkiler devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partililer (CHP), Yargıtay’ın kararına tepki göstermek amacıyla AYM önünde açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, burada yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde anayasal rejimin ortadan kaldırılması ve bir kalkışmayla karşı karşıya olunduğunu söyledi.

Özel, ”Cumhurbaşkanının dün uçakta kullandığı ve bugün sabah 10’a kadar ambargolu olan ifadeler bir yargı kriziydi. Ama bugün sabah 10’da Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarını duyduktan sonra bunun Erdoğan liderliğinde anayasal rejimin ortadan kaldırılması ve bir kalkışmayla karşı karşıya olduğumuz anlaşılıyor.” diye konuştu.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir