Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç’tan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç , 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç’tan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
220 views
30 Ağustos 2023 - 1:00

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin Atatürk önderliğinde Türk Milleti tarafından atıldığı 30 Ağustos Zaferi; en önemli milli bayramlarımızdan biridir.

Bir millet düşünün, ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ inancıyla, 7 den 70’e, Doğusundan Batısına; bir ve beraber olarak kendilerinden kat ve kat büyük düşmanı yurttan atmış, bağımsızlığımıza el uzatanlara gereken cevabı vermiş ve Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazdığı destanla; dünya tarihini değiştirmiştir.

Bu bayram gününün; millet olarak büyük bir coşku ile kutlanması ve birlik ve beraberliğimiz için bugünlerin kıymetinin bilinmesi gerekirken; 29 Ekim’lerde, 30 Ağustos’larda ulusal bayramlarımıza kısıtlama getiren, düşük katılımla sönük ve usulen kutlamalarla, dünya tarihinin en önemli kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesini yok sayma densizliğini gösterenler; milletimizin adeta köşe taşları olan milli bayramlarımıza dokunma hastalığından kurtulmalıdır. 29 Ekim, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos Türk Milleti’ni bir arada tutan harçtır ve bu toplumun temelidir.

Eşsiz mücadelelere sahne olmuş, ulusumuzun yokluk içinde, nice fedakarlıklarla verdiği bağımsızlık mücadelesini zaferle ve Cumhuriyetle taçlandırdığı tarihimizin altın sayfalarından 30 Ağustos 1922’in haklı onurunu, gururunu ve sevincini hep birlikte yüreğimizde hissediyoruz. Bu yolda Şanlı Zaferimiz ve Büyük Atatürk’ün çizdiği yol; rehberimiz olmaya devam edecektir.

Bu dileklerle, bütün milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının Kuruluşumuzun ve kurtuluşumuzun dönüm noktası olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta büyük zaferin ve yurdumuzun ebedi Baş Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan için canını feda eden bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir