Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

BESYO’dan Üst Üste Şampiyonluklar

Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen müsabakalardan şampiyonluklarla döndü.

BESYO’dan Üst Üste Şampiyonluklar
103 views
26 Şubat 2024 - 14:00

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Mersin Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde gerçekleştirilen müsabakalarda Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Oktay Şahin’in antrenörlüğünde müsabakalara katılan öğrencilerimiz büyük başarılar elde etti.

Mersin Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde gerçekleştirilen ve 69 üniversiteden 400 sporcunun 3 kategoride mücadele ettiği Türkiye Üniversitelerarası Muaythai Şampiyonasında Gümüşhane Üniversitesi Muaythai Takımı Erkekler A Divisyon grupta Türkiye şampiyonu oldu.

A Divisyon Erkekler Üniversite Madalya Sıralaması:

1.Gümüşhane Üniversitesi,

2.Gaziantep Üniversitesi,

3.Mersin Üniversitesi,

4.Marmara Üniversitesi.

Yine Mersin Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde gerçekleştirilen Üniversiteler Kıck Boks Türkiye Şampiyonası’ndan da Gümüşhane Üniversitesi 2 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalya alarak müsabakayı toplamda 8 madalya ile tamamladı. Oynanan karşılaşmalara Türkiye genelinden yaklaşık 500 sporcu katılım sağladı.

Elde edilen başarılardan dolayı sporcularımızı tebrik eden Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen müsabakalarda öğrencilerimizin gösterdiği üstün performansları azimleri bizleri gururlandırdı. Bu müsabakalardan elde edilen başarılar, Üniversitemizin spor alanındaki gücünü ve rekabetçiliğini göstermesinin yanı sıra, öğrencilerimizin disiplin, çalışma azmi ve başarıya olan bağlılığını da vurgulamaktadır.

Öğrencilerimizin aldıkları başarılar, antrenörlerimizin profesyonel yönlendirmeleri sayesinde mümkün olmuştur. Bu vesileyle sporcularımızı tebrik ediyorum. Sporcularımızın yetiştirilmesinde yoğun emek harcayan Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Oktay Şahin ve ekibini tebrik ediyorum. Sporun birleştirici gücüyle, öğrencilerimizin karakter gelişimine ve akademik başarılarına olumlu yönde katkı sağlandığına inanıyoruz. Üniversitemizin elde ettiği başarılarda pay sahibi olan Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu Müdürlüğümüz, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımız ve İdari Mali İşler Daire Başkanlığımız başta olmak üzere tüm akademik ve idari personelimizi içtenlikle tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Üniversitemiz adına elde edilen bu önemli başarılar, sadece spor arenasında değil, aynı zamanda akademik ve toplumsal alanda da bizleri gururlandırmaktadır.”

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir