Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Belediye’nin kültür etkinliğinde ünlü sanatçı Serdar Tuncer Gümüşhanelilerle Buluştu

Gümüşhane Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen kültür etkinliğinde ünlü sanatçı Serdar Tuncer Gümüşhanelilerle buluştu.

Belediye’nin kültür etkinliğinde ünlü sanatçı Serdar Tuncer Gümüşhanelilerle Buluştu
29 views
01 Mart 2024 - 12:00

29 Şubat 2024 Perşembe günü akşamı Gümüşhane Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilen programa öğrenciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Etkinliğin başında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ercan Çimen, salonu dolduran gençlere, “Türkiye’nin her bir vilayetinden gelen, dünyanın diğer ülkelerinden, Afrika’dan gelen tüm kardeşlerime altın kaplı insanların şehrine, Gümüşhanevi Hazretleri’nin memleketine hoşgeldiniz diyorum” diye seslendi.

Başkan Çimen konuşmasında şunları söyledi, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üniversite öğrencilerimizin her zaman yanlarında olacağım. Gümüşhane, Türkiye’nin fiziki şartları, coğrafyası en zor illerden biridir. Gümüşhane Üniversitesi ise Türkiye’ye örnek olacak bir üniversite, bir aile üniversitesi. Bütün öğrencilerimizle şehrimizin sokaklarında her gün en az üç dört defa karşılaşıyoruz. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi?  2014’seçimlerinde de, 2019 seçimlerinde de söylediğim gibi yine söylüyorum; güzel kardeşlerim görüşünüz ne olursa olsun gelin hep beraber Gümüşhane’de birlik beraberlik içerisinde bu şehrin kaderini değiştirelim. Bugün şehir belirli bir ivme kat etti. Ustalık dönemimizde daha güzel işler yapalım. Bu enerjiyi sizlerden alıyorum, desteklerinizi bekliyorum.”

Başkan Çimen, Şair ve Yazar Hayati İnanç’la da daha önce program yaptıklarını hatırlatarak 5 Mart tarihinde de Nurullah Genç’in katılacağı bir etkinlik daha yapacaklarını hatırlatarak bu programa da dinleyicileri davet etti.

Ünlü sanatçı Serdar Tuncer ise yaptığı konuşmada ağırlıklı olarak Gazze dramını anlattı. Gazze’de yaşanan olayların sebeplerini örneklerle anlattıktan sonra “Her Müslüman’ın “Gazze şunun bunun değil benim yüzümden bu halde” demesi gerektiğini ifade eden Tuncer, “Bu iş Kur’an’daki gibi Müslüman olmakla biter. O zaman bu iş çözülür.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Çimen, programın sonunda Serdar Tuncer’ e plaket takdim etti.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir